Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Нові дані загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення (USAID/ENGAGE)

Представляємо результати загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, яке проводилось в січні 2020 року. Опитування досліджує обізнаність щодо громадянського залучення та участі, ставлення до громадського суспільства, а також сприйняття процесу реформ та участь у ньому. В останній хвилі опитування українців питали ще й про їхні цінності, переконання і ставлення до життя, зокрема частина питань була присвячена темі міграції.

Серед ключових висновків:

  • Українці залучені до громадської діяльності, але уникають активної участі. Кожен третій українець (32,8%) зазначає, що з певною регулярністю бере участь у житті своєї громади, в той час як до діяльності громадських організацій долучається трохи менша частка громадян (16,9%).
  • Електоральні тенденції: стать кандидата більше не має значення. Готовність проголосувати на наступних місцевих виборах показали 70,6% українців. Більші наміри голосувати на наступних місцевих виборах демонструють жінки (74,1%) та люди старше 55 років (більше 75,8%). Обираючи між двома кандидатами – жінкою і чоловіком, що мають однакову професійну компетентність, майже дві третини опитаних відповіли, що стать кандидата не має значення.
  • Українці з нетерпінням очікують на результати реформ. Майже половина українців (48,3%) кажуть, що поки не відчули жодних результатів реформ. Водночас 22,2% вже відчули як позитивні, так і негативні наслідки реформ.  Третина громадян (31,6%) очікують відчути наслідки реформ вже протягом трьох років, тоді як майже кожен п’ятий (19,8%) – через 4-5 років. Приблизно така ж кількість населення (20,4%) вірить, що реформи принесуть результати через 6 років чи пізніше.
  • Боротьба з корупцією. На думку громадян, першість у протидії корупції в Україні зараз належить антикорупційним органам (37,9%), в той час як Президент України посідає друге місце в рейтингу головних борців з корупцією (31,5%). Водночас майже кожен п’ятий українець вірить, що успіх у протидії корупції залежить від звичайних громадян. Попри це, громадяни найменш залучені до активностей з протидії корупції. Тільки 1,5% опитаних повідомляли про випадки корупції в прокуратуру чи поліцію. Майже така ж частка респондентів (1,1%) відкрито повідомляли про корупцію у ЗМІ.
  • Ставлення до міграції показує те, що українці бачать своє майбутнє в Україні. Близько 15% респондентів хотіли б виїхати за кордон, тоді як дві третини хотіли б залишитися у своїх громадах, ще 8% хотіли б переїхати до іншого населеного пункту або області в межах України.
  • Свободу українці цінують понад усе, але вони досі значною мірою покладаються на державу. Більшість респондентів (63,5%) не готові пожертвувати свободою для більшої безпеки і добробуту. 47,8% опитаних сказали, що держава повинна нести відповідальність за добробут кожного, і лише 30,0% визнають, що вони самі відповідальні за власний добробут.

Організатори дослідження: Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Польовий етап дослідження проводився компанією Info Sapiens в січні 2020 року.

Більше результатів, графіків та даних можна переглянути тут.

Джерело: UPLAN

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Местные выборы-2020: электоральные настроения граждан
Что украинцы знают о предстоящих местных выборах: результаты опроса
Какой была ситуация на рынке труда во время карантина и происходит ли восстановление?
Пока мы не создадим нормальные политические партии, у нас не будет рычагов влиять на власть, — эксперты
Что украинцы думают о происхождении и распространении коронавируса