Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Новосозданные громады Днепропетровщины продолжают усиливать свою состоятельность в дистанционном режиме

«Организация работы на старостинских округах Червоненской ОТГ» 15 апреля команда Днепропетровского регионального офиса Программы «U-LEAD с Европой» провела онлайн-консультацию для новосозданной Червоненской громады, которая находится в процессе реорганизации (далее — УКР.).

«На Дніпропетровщині 8 новостворених громад, в яких перші вибори відбулися у грудні 2019 року. Серед них — Червоненська ОТГ, для якої сьогодні команда Дніпропетровського РО провела консультацію з питань діяльності старост, процесів реорганізації, фінансових процедур. Для громади, яка ще не отримала прямі бюджетні відносини, консультації Дніпропетровського РО є важливою допомогою  підвищення власної спроможності», — Олена Тертишна, керівниця Дніпропетровського РО U-LEAD.

Консультацію було сконцентровано на ключових питаннях:

  • Інститут старости, його роль та можливості у розвитку громади.
  • Положення про старосту. План діяльності старости.
  • Інструменти діяльності старости для реалізації власних повноважень та розвитку території.
  • Повноваження голови і старости щодо розвитку територій старостинських округів.

«Новоутворені громади підіймають дійсно важливі питання, зокрема, організації роботи на старостинських округах та налагодження ефективної комунікації між головою та старостою, структурними підрозділами. Все це формує основу функціонування об’єднаної громади і є запорукою створення дієвої команди», — Ольга Кірєєва, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Дніпропетровського РО U-LEAD.

«Для Червноненської ОТГ, як і всіх новостворених громад, проблемним питанням залишається перехід на прямі міжбюджетні відносини. До переходу, для громади є необхідність розробити власну структуру виконавчих органів, провести інвентаризацію активів та комунального майна. На сьогодні громада розпочала процедуру прийняття ставок місцевих податків та зборів на 2021 рік», — Андрій Мужевський, радник з питань місцевих фінансів та управління Дніпропетровського РО U-LEAD.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Закон про админсбор — таблетка от непрозрачных платежей за услуги государства и громад
Услуги по регистрации актов гражданского состояния требуют неотложной децентрализации
Верховная Рада приняла законопроект 3651-д в целом
Парадоксы децентрализации: централизация соцзащиты?
В 2020 году в Днепропетровской области создали 5 ОТГ