Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Гендерный баланс в местных советах

Всего сейчас в состав местных советов областных центров входит 3181 депутат, из них 2621 — мужчины (82%) и 558 — женщины (18%). Если сравнивать эти данные с составом Верховной Рады, то получим схожие показатели. Сейчас в главном парламенте Украины 80% депутатов являются мужчинами и 20% — женщинами. Такие результаты мониторинга Гражданской сети ОПОРА на основе анализа состава 52 городских и областных советов по состоянию на апрель 2020 года (далее — УКР.).

Близько 640 ротацій у складах в усіх обласних радах та міських радах обласних центрів України фактично ніяк не вплинули на представництво жінок та чоловіків у складі рад.

Найбільший відсоток жінок серед депутатів у Донецькій області – 35,3%, Луганській (Сєвєродонецька міська рада) – 33,3% та Дніпропетровській – 22%. У свою чергу, найменше предствництво у Житомирській – 12,4%, Черкаській – 10,5% та Закарпатській областях – 10%.

Лідером за кількістю жінок у складі місцевих рад є Маріуполь – 35,8%, Краматорськ – 34,4%, Бердянськ – 34,3% та Сєвєродонецьк – 33,3%. Натомість найменше жінок у Черкаській міській раді – 10%, Білоцерківській міській, Житомирській обласній, Івано-Франківській міській, Одеській обласній – по 9,5% та Ужгородській міській – лише 8,3%

Найбільше жінок серед партій із кількістю депутатів місцевих рад понад 100 входять до фракції “Самопоміч” – 28% та “Опозиційний блок” – 25,2%. Натомість найменше до складу фракцій ВО “Батьківщина” – 14,5%, ВО “Свобода” – 13,6%, “Європейська Солідарність” – 12,4% та “Відродження” – 11,1%.

Варто відзначити, що в абсолютних числах, а не у відсотковому співвідношенні, найбільше жінок депутаток у фракціях “Опозиційний блок” – 79, “Європейська Солідарність” – 67 та серед позафракційних – 65. Цікаво, що фракційні ротації найбільше вплинули на гендерний баланс серед позафракційних. У складі цієї умовної групи депутатів представництво жінок зросло з 10% до 19,4%.

Громадянська мережа ОПОРА здійснює інформаційно-просвітницький та моніторинговий проєкт, спрямований на підвищення поінформованості громадян про діяльність політичних партій, мережу осередків та їх персональний склад, використання ними інструментів внутрішньопартійної демократії, способи інформування та взаємодії з виборцями. Моніторингом охоплено всі обласні центри України, а також міста Біла Церква, Бердянськ, Кременчук, Кам’янське та Маріуполь.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В Днепре впервые состоялся фестиваль равенства
Только каждый 5-й материал в украинских СМИ комментируют женщины, — исследование ИМИ
Найбільше жінок-експерток у луцьких ЗМІ, найменше — в запорізьких — дослідження ІМІ