Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Итоги карантина: украинцы выспались и набрали лишний вес

Почти половина (43%) опрошенных граждан Украины сказали, что во время карантина они выспались. А почти у трети респондентов (31,3%), по их словам, появился лишний вес. Такие данные всеукраинского социологического исследования, проведенного исследовательской компанией «Active Group» в мае 2020 года (далее — УКР.).

Окрім варіанту «виспався», серед позитивних змін, яких респонденти досягли на карантині, є наступні: відпочив (38,5%), більше опікувався дітьми (34,3%), покращив стосунки в родині (27,8%), читав книги (21,7%), опанував нові знання (21,2%). Жодних позитивних змін не відчули на карантині 13,2% опитаних.

Найбільш типові негативні зміни, які трапились в житті українців на карантині, є такими: з’явилась зайва вага (31,3%), дуже втомився (21,3%), втратив роботу (16,7%), погіршилось здоров’я (11,8%), з’явились шкідливі звички (8,7%). Не відчули негативних змін за період карантину 14,2% респондентів.

Відповідаючи на запитання «Як змінилась ваша вага за час карантину?», 35,3% українців сказали, що трохи набрали, а 2,7% – істотно набрали вагу. 40,3% респондентів зазначили, що їх вага не змінилась. 5% респондентів трохи схудли, а 1,5% – сильно схудли. Не слідкують за власною вагою 15,2% опитаних.

Цікаво, що набрали вагу загалом 38% опитаних (за їх словами). А у контексті негативних змін зайву вагу було згадано у 31% відповідей. Тож близько 7% українців набрали вагу, але не вважають цю зміну негативом.

Також українці відповіли на запитання щодо появи у них боргів під час карантину. Зокрема, великі борги з’явились у 5,7% респондентів, а невеликі – у 24%. Сказали, що не мають боргів, 59,7%, а 8,3% самі давали у борг. 2,3% опитаних не визначились із відповіддю про власні борги.

У своєму коментарі щодо результатів дослідження директор дослідницької компанії «Active Group» Олександр Позній сказав, що хоча епідемія та карантин є негативними явищами, українці змогли побачили позитив в цій ситуації. «Громадяни нарешті знайшли час для налагодження стосунків у сім’ї, спілкування з дітьми, вони займалися улюбленими справами та хобі, які раніше відкладали. Стосовно боргів: їх накопичилося менше, ніж у чверті населення, причому для більшості вони не є суттєвими. Найбільшим негативом для українців виявилось ожиріння та переїдання, але упевнений, що як тільки відкриють спортивні зали, всі кілограми швидко повернутися до норми», – додав експерт.

Повну презентацію із результатами дослідження «карантинних» настроїв українців можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» з 10 по 12 травня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1523 респонденти. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,6%.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Червона зона карантину в Дніпрі: як працюють школи
Тільки сидячі місця та в масках: у Дніпрі підсилюють контроль за кількістю людей у транспорті
Чи підуть дніпровські школярі на дострокові осінні канікули?
МОЗ ініціює дострокові шкільні канікули
У Дніпрі можуть з’явитися відеокамери для фіксації порушень карантину