Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Правительство приняло план мероприятий на 2020 год по реализации Нацстратегии содействия развитию гражданского общества

В среду, 8 июля, на заседании правительства приняли годовой план мероприятий на 2020 год по реализации Национальной стратегии содействия развитию гражданского общества на 2016-2020 годы. Об этом сообщает Громадський простір (далее — УКР.).

У 2020 році Уряд планує реалізувати 16 заходів, мета яких – створити сприятливе правове і фінансове середовище для розвитку громадянського суспільства України. Відзначимо, що в цьому плані врахували і частину пропозицій Українського незалежного центру політичних досліджень.

Так, план передбачає запропоноване УНЦПД обов’язкове прийняття органами місцевого самоврядування статутів територіальних громад та запровадження дієвих форм участі жителів в управлінні місцевими справами. Відтак, Уряд має внести на розгляд парламенту законопроект, який зробить такі статути обов’язковими та пропише чіткі правові процедури громадських слухань, експертиз, місцевих ініціатив тощо.

В Україні нарешті має з’явитися Закон «Про публічні консультації». Згідно Плану, Уряд повинен розробити відповідний законопроект та внести його на розгляд ВРУ. Щоб громадяни України та громадські організації отримали чітку процедуру консультацій із органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Комунікація сторін стане прозорішою та ефективнішою.

УНЦПД вітає рішення доручити обласним державним адміністраціям запровадити соціальне замовлення та розпочати закуповувати соціальні послуги для громадян у громадських, благодійних організацій. Завдяки цьому спектр послуг стане ширшим, а їх якість – кращою.

Позитивні наслідки матиме і включення освітнього модуля щодо громадянського суспільства до навчальних програм шкіл та «вишів». Це допоможе поширити практики активізму і солідарності серед дітей і молоді.

Те саме можна сказати про рішення Уряду навчати ОГС готувати пакети документів для участі в конкурсах на отримання фінансової підтримки з державного або місцевих бюджетів. УНЦПД особисто проводив такі навчання для організацій людей з інвалідністю та ОГС ветеранів, відтак ми добре знаємо, наскільки гострою є потреба у подібних тренінгах.

У комплексі перераховані вище рішення та кроки дозволять удосконалити діяльність органів державної влади і місцевого самоврядування, відповідальних за створення умов розвитку організацій громадянського суспільства. Звісно, хотілося б, щоб подібні плани приймали не в середині року, а завчасно. Однак ми сподіваємось, що органи влади компенсують цю втрату часу швидким і якісним виконанням Плану.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Днепре пройдет семинар для представителей организаций гражданского общества
Подготовка проекта новой Нацстратегии содействия развитию гражданского общества: состоялось первое заседание
Формуємо дороговказ для розвитку громадянського суспільства: разом ми сильніші!
Гражданское общество сегодня: доверие — высокое, активизма – стало меньше, но активные стали еще активнее
Гражданское общество в Украине: взгляд граждан