Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Все только начинается: какие законы нужны для продолжения децентрализации

Новое админтерустройство государства — фундамент настоящей децентрализации. А стены, кровля и внутреннее наполнение — это четкое разграничение полномочий между органами государственной власти и органами местного самоуправления всех уровней и достаточное ресурсное обеспечение полномочий.

Об этом сказал заместитель Министра развития громад и территорий Вячеслав Негода во время онлайн-обсуждения вопросов законодательного обеспечения децентрализации властных полномочий и деконцентрации ресурсов, сообщает Децентрализация (далее — УКР.).

У нараді взяли участь представники Асоціації міст України, Асоціації районних та обласних рад,  Асоціації об’єднаних територіальних громад, ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Український центр незалежних політичних досліджень», експерти Офісу підтримки реформ при Мінрегіоні та експерти Програми U-LEAD з Європою.

Нагадаємо, майже місяць тому Мінрегіон оприлюднив для громадського обговорення 4 проекти законів, які є невід’ємною частиною правової основи реформування місцевого самоврядування. Мова йде про:

  • проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування»;
  • проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади»;
  • проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення у відповідність положень податкового законодавства у зв’язку із реформуванням адміністративно-територіального устрою»;
  • проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування».

Пропозиції та зауваження, які надійшли від громадськості та зацікавлених сторін щодо цих законопроектів, Мінрегіон проаналізував та залучив для доопрацювання проектів названих документів всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування і експертне середовище.

«Ці законопроекти, після того як їх прийме парламент, і визначать справжнє обличчя децентралізації: які повноваження та на яких рівнях місцевого самоврядування й виконавчої влади, і яке фінансове, ресурсне забезпечення повноважень. Кожен рівень має чітко знати, за що саме несе відповідальність і з яких джерел наповнюватимуться місцеві бюджети. Всі громади – міські, сільські, селищні повинні мати однаковий набір повноважень і однакові можливості для наповнення бюджетів», — сказав заступник Міністра.

За його словами, Мінрегіон невдовзі планує провести серію публічних обговорень питань розмежування повноважень та ресурсного забезпечення, а вже у вересні – спрямувати законопроекти на розгляд Верховної Ради.


Відеоконференція проходила на пратформі Bluejeans за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Эксперт Роман Сердюк: об итогах местных выборов в Днепре и административной реформе
Украина с новым админтерустройством: парламент создал 136 новых районов и ликвидировал 490 старых
Новое админтерустройство: тезисы по результатам открытой дискуссии
Громады не будут зависеть от районов: соответствующий законопроект готов к голосованию в Верховной Раде
От 105 до 115 новых районов вместо 467 нынешних