Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Кто заслуживает доверия днепрян: как отчитываются депутаты горсовета в последний год своей каденции

По состоянию на конец июля отчеты о деятельности за 2019 год подали 42 из 64 депутатов Днепровского городского совета или 65,6% (далее — УКР.).

У відсотковому співвідношенні найкращі показники демонструють цього року фракції  “Наш край” та “Об’єднання “Самопоміч” — 100% депутатів подали звіти за минулий рік, відповідно це 5 (“Наш край”) та 3 (“Об’єднання “Самопоміч”) депутати міської ради.

Дещо відстають від них УКРОП (17 з 20 депутатів або 85% фракції прозвітували про свою роботу за минулий рік), “За Життя” (5 з 6 депутатів або 83,3%). З позафракційних депутатів — 6 з 10 прозвітували про свою роботу (60%).

Гірші показники у “Громадської сили” та “Європейської солідарності”: лише 2 з 6 депутатів (33,3%) у кожній фракції прозвітували про свою діяльність. А найменший показник у “Опозиційного блоку”, де звіти подали 2 з 8 депутатів (25%).

У цьому році, у порівнянні з попередніми, фракція “Наш Край” скоротилася: 3 депутати вийшли з неї та стали позафракційними. Це Олег Григорук, Руслан Вишневецький та Василь Губерт.

22 депутати міської ради наразі не подали звітність про свою тогорічну діяльність. Щоб не порушувати законодавство України, вони це можуть зробити до кінця 2020 року.

Звіти депутатів міської ради публікуються на їхніх сторінках на сайті Дніпровської міської ради: https://dniprorada.gov.ua/uk/persons/category/deputati-miskoi-radi-/ або https://edeputat.dniprorada.gov.ua/uk/deputies.

На сторінках депутатів кожен мешканець міста може знайти межі округу, який представляє депутат, контакти його помічників, час та адресу прийому громадян, звіти за попередні роки роботи у міській раді. Також звідти можна дізнатися, скільки засідань постійних депутатських комісій та пленарних засідань сесії ради відвідав обранець.

Звіти депутатів виставляються на сайті міської ради після того, як депутати їх передають у департамент забезпечення діяльності міської ради.

Ті депутати, які вказали це у своїй звітах, за минулий рік сумарно провели 409 зустрічей з виборцями та прийняли понад 15 тис. громадян.

Найбільш поширеним за минулий рік видом діяльності депутатів було надання адресної матеріальної допомоги соціально незахищеним або малозабезпеченим громадянам. У звітах про це згадали всі 42 депутати. Водночас можна сказати, що й 22 інші депутати, які не звітували, теж роздали ці гроші. У бюджеті міста передбачається на цю статтю видатків по 300 тис. грн на кожного депутата міської ради.

Також популярними були ремонти у під’їздах будинків (є згадки у 35 депутатів), заміна вікон у житлових будинках (33), ремонтували фасади будинків (31) та приводили до ладу дахи у житлових кварталах (29), ремонти у школах і дитячих садках (22). Депутати лагодили каналізацію (19) і опалення (15), замінювали двері (15), приводили у належний стан водогін (14) і електрику (13), а також ліфти будинків (10). 13 депутатів встановили дитячі майданчики, а 6 — спортивні площадки.

15 депутатів закуповували інвентар для шкіл. 7 депутатів закуповували інвентар для дитячих садків та інших закладів, а троє придбали коштом бюджету будівельні матеріали для військової частини. 5 депутатів допомагали бібліотекам.

Озелененням території займалися лише 3 депутатів, водночас 4 депутати проводили обрізку чи видалення дерев. Ще 4 депутати займалися відновленням зовнішнього вуличного освітлення.

Також депутати користувалися іншими можливостями для розв’язання проблем своїх округів: зверталися до профільних департаментів міської ради для включення ремонтів у титульні списки. Проте, мало хто з депутатів це зазначає у своїх звітах.

Частина депутатів взагалі замовчує те, які роботи та де саме вони проводили на окрузі.

Не подали досі звіти такі депутати:  Сергій Барановський, Дмитро Безуглий, Ярослав Гивель, Михайло Гороховський, Євгенія Дитятковська, Катерина Збарська, Загід Краснов, Максим Кучугура, Станіслав Кушнір, Наталія Луценко, Северин Маринчук, Вячеслав Мішалов, Наталія Начар’ян, Володимир Панченко, Людмила Селіванова, Олександр Сирота, Анастасія Староскольцева, Сергій Суханов, Дмитро Хозін, Віктор Яровий.

Ігор Лаппо подав звіт після проведення активістами даного аналізу. Назарій Постольник після вже проведеного аналізу подав звіти за 2018 та 2019 роки.

Жодного разу не подали звіти за роботу протягом 2016-2019 років:Ярослав Гивель, Михайло Гороховський, Станіслав Кушнір, Наталія Луценко, Наталія Начар’ян, Людмила Селіванова.

Ще одним важливим пунктом для аналізу діяльності депутатів є відвідуваність ними засідань постійних депутатських комісій та сесій міської ради.

Сесії міської ради частіше відвідували депутати від “УКРОПу” (91,5%), “За життя” (91%), “Нашого краю” (87,7%), “Європейської солідарності” (74,3%), “Громадської сили” (69,2%), “Об’єднання “Самопоміч” (66,7%), позафракційні (63,1%), гірші показники у “Опозиційного блоку” (48,1%).

Найкраще відвідували засідання комісій депутати від фракцій “Наш край” (85,2%) та “УКРОП” (83,1%). За ними йдуть позафракційні депутати (72,8%), члени фракцій “Європейська солідарність” (66,7%), “Громадська сила” (64,4%), “За Життя” (57,9%), “Опозиційний блок” (52,4%). Члени фракції “Об’єднання “Самопоміч” сукупно відвідали менше половини засідань комісії (49,3%).

Зразково відвідували засідання сесій ради та депутатських комісій Сергій Пустовий (“Наш край”), Наталія Демідова (“Наш край”), Северин Маринчук (“Європейська Солідарність”), Микола Слободянюк (“УКРОП”), Павло Головаха (“УКРОП”), Володимир Ікол (позафракційний). Зазначені особи за минулий рік не пропустили жодного засідання.

Депутат Ярослав Гивель (“Опозиційний блок”) не відвідав жодного засідання ані сесії ані комісії, як і у 2018 році. Подібним чином вчинив і позафракційний Сергій Суханов.

22 липня 2020 року фракції “УКРОП” та “Наш край” припинили своє існування та створили фракцію “Пропозиція”, куди перейшли депутати зі вказаних фракцій повним складом, також увійшов позафракційний депутат Володимир Ікол.

Автор: Регіональний координатор  Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у Дніпрі Дмитро Чернишов

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: