Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Лидер по заменам в ТИК Днепропетровщины — партия «Солидарность женщин Украины»

В составе 24 территориальных избирательных комиссий Днепропетровской области произошли замены их членов. Рекордсменами стали представители местной организации политической партии «Солидарность женщин Украины» (23 новых особы). Больше всего замен среди членов Днепровской городской комиссии.

Гражданская сеть ОПОРА проанализировала первые замены в составах ТИК Днепропетровской области, согласно постановлению Центральной избирательной комиссии №179 от 14 августа. Больше всего замен произошло в Днепровской городской — 7 и в областной ТИК — 5 (далее — УКР.).

В обласній ТВК достроково припинено повноваження секретаря комісії Дмитра Дуба («За майбутнє») та членів комісії: Геннадій Боярський (Зелені), Оксана Палій («Успішна Україна»), Олена Пеліна («Справедливість»), Інга Самойленко («Єдність»). Їх замінено відповідно на Володимира Максимова, Наталію Кумановську, Любов Кальченко, Сергія Згоніка, Дмитра Зимного.

ЦВК достроково припинила повноваження таких членів Дніпровської міської територіальної виборчої комісії: заступник голови Маргарита Соловей («За майбутнє»), Любов Борщ («Солідарність жінок України»), Олександр Китайгородський (Партія Єдності), Григорій Михайленко (Велика Україна), Вікторія Підберезна (Партія Шарія), Олександр Танський (Партія місцевих громад), Юлія Шлега (Партія Труда). Новими членами комісії стали відповідно Ольга Хоніч, Тетяна Санжаровська, Андрій Гусак, Олексій Ткаченко, Валерій Пікінер, Даниїл Селін, Наталія Гордінська.

Чотири нових членів комісії мають досвід роботи на попередніх виборах в складі ОВК. Інформацію вдалося зібрати завдяки сервісу ОПОРИ tvk.oporaua.org та сайту Центральної виборчої комісії. Ольга Хоніч («За майбутнє») у 2015 році була членом ОВК №205 на проміжних виборах народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч». Також вона була заступником міського голови Чернігова (з 2014 по 2019 рр.) та помічником на громадських засадах народного депутата Верховної ради 8 скликання від «Самопомочі» Анни Романової. Андрій Гусак (Партія Єдності) у 2002 році був членом ОВК №118 (Львівська область) від партії «Наша Україна», а у 2015 році – член Дніпропетровської міської ТВК від «Патріотичної партії України». Олексій Ткаченко (Велика Україна) – у 2012 році член ОВК №27 (Дніпропетровська область) від партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!», у 2015 році член Дніпропетровської міської ТВК від Радикальної партії Олега Ляшка, у 2019 році був членом ОВК №24 від Олега Ляшка (перший тур виборів президента) та головою ОВК №27 від Володимира Зеленського (повторне голосування). Наталія Гордінська (Партія Труда) у 2019 році була членом ОВК №25 від Руслана Ригованова. Даниїл Селін (Партія місцевих громад) у 2019 році був довіреною особою Петра Порошенка в 37-му окрузі та є головою комісії з припинення КП «Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю» Дніпропетровської міської ради (джерело – сайт Дніпровської міської ради).

У Дніпровській районній ТВК було замінено голову комісії Клімєнта Россінського (За майбутнє) на Віталія Вишинського. Останній має чималий досвід роботи в ОВК в різні часи та в декількох областях України. Він був суб’єктом подання від Петра Симоненка, партій «Русь єдина», КПУ, ВО «Свобода».

У Криворізькій міській ТВК Світлану Соколову (Команда Дніпра) замінили на Олександра Курмаза, Анастасію Сафонову (Солідарність жінок України) на Олександа Ляшенко, Вікторію Торчун (Солідарність жінок України) на Сергія Недяка.

У Марганецькій міській ТВК замінено голову комісії Нелі Галиченко (Голос) на Марину Романенко.

У Синельниківській міській ТВК достроково припинено повноваження голови комісії Мирослави Щудло («Солідарність жінок України»). Новим головою стала Наталія Попова.

У Жовтоводській міській ТВК замість Інни Глазкової (Голос) головою комісії стала Світлана Гоголь.

Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області, зазначив: «На жаль, постійні заміни членів виборчих комісій після їхнього формування відбуваються кожні вибори. Причина полягає в поганій організаційній роботі партій з кадрового підбору».

У пункті 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України до підстав дострокового припинення повноважень члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії відносять внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії. А у частині 6 цієї ж статті зазначено, що рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії у зв’язку з внесенням подання про його заміну приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншого представника від того самого суб’єкта подання із одночасним призначенням цієї особи на відповідну посаду в комісії, яку займав член комісії, повноваження якого достроково припинені.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
e-mail:oporavadim@gmail.com
Оксана Коновець, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області, тел.: 0503637536

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Кривой Рог: городская избирательная комиссия объявила результаты «второго тура»
Накануне голосования в Кривом Роге происходят замены членов избирательных комиссий
Повышение соцвыплат, бесплатный проезд и пиар от президента — что в своей агитации предлагают кандидаты на должность городского головы Кривого Рога
Эксперт Роман Сердюк: об итогах местных выборов в Днепре и административной реформе
Агитационная активность кандидатов во «втором туре» выборов городского головы Кривого Рога: наружная реклама