Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Днепровская городская ТИК отказала в регистрации партии «Наш край», Каменская городская ТИК — «За майбутнє»

Согласно постановлениям ТИК в документах партий «Наш край» и «За майбутнє» есть расхождения в данных кандидатов и несоблюдение гендерной квоты. Об этом сообщают наблюдатели ОПОРЫ (далее — УКР.).

На засіданні Дніпровської міської ТВК 25 вересня відмовили в реєстрації кандидатів у депутати, включених до виборчих списків Дніпропетровської обласної організації політичної партії «Наш край» до Дніпровської міської ради. Причина відмови – неповний комплект документів, порушення вимог щодо черговості включення кандидатів до єдиного списку, недотримання гендерної квоти.

25 вересня на засіданні Кам’янської міської ТВК відмовили в реєстрації кандидатів у депутати, включених до виборчих списків політичної партії «За майбутнє» до Кам’янської міської ради. Причина відмови – в документах містяться розбіжності в даних кандидатів, перевищено кількість друкованих знаків у програмі партії, порушення вимог щодо черговості включення кандидатів до єдиного списку.

Представники партії «За майбутнє» викликали поліцію, заява розглядається. Голова Кам’янської міської ТВК Ганна Торішня відмовилась давати пояснення поліції, посилаючись на ст. 63 Конституції України, в якій закріплено, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом, а підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.

ОПОРА зв’язалась із представником партії «За майбутнє» Сергієм Неклесою, який повідомив, що з виправленими списками він приїхав до ТВК о 23:45. За його словами, він не зміг знайти членів ТВК і викликав поліцію о 23:55. Голова ТВК Ганна Торішня зареєструвала документи о 00:01 25 вересня. «Прикро, що ТВК позбавляє громадян можливості реалізувати свої конституційні права обирати та бути обраними. Ми будемо оскаржувати це рішення у суді», – сказав Сергій Неклеса.

У ч. 9 ст. 219 ВКУ зазначається, що під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі).

У ч. 3 ст. 222 ВКУ говориться, що територіальна виборча комісія не розглядає документи, зазначені у частині першій цієї статті, якщо вони подані з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 227 цього Кодексу, про що повідомляється суб’єкта звернення листом за підписом голови комісії або за його дорученням — члена територіальної виборчої комісії.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Кривой Рог: городская избирательная комиссия объявила результаты «второго тура»
Накануне голосования в Кривом Роге происходят замены членов избирательных комиссий
Повышение соцвыплат, бесплатный проезд и пиар от президента — что в своей агитации предлагают кандидаты на должность городского головы Кривого Рога
Эксперт Роман Сердюк: об итогах местных выборов в Днепре и административной реформе
Агитационная активность кандидатов во «втором туре» выборов городского головы Кривого Рога: наружная реклама