Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Год Верховной Рады: 8 депутатов пропустили 90% голосований

Комитет избирателей Украины проанализировал участие народных депутатов в голосованиях Верховной Рады в первый год работы парламента (29 августа 2019-29 августа 2020 года) (далее — УКР.).

За даними КВУ частина народних депутатів систематично ігнорували голосування ВР. Так, 8 народних депутатів України пропустили 90% голосувань Ради у перший рік роботи.
Антилідером серед депутатів за кількістю пропущених голосувань у перший рік роботи Верховної Ради став Вадим Столар (член фракції «Опозиційна платформа — За життя»). Політик взяв участь лише в 4% голосувань ВР.
Серед антилідерів також Степан Івахів із депутатської групи «Партія «За майбутнє», який взяв участь в 7% голосувань ВР.
На третьому місці Вадим Рабінович (співголова фракції «Опозиційна платформа — За життя») із показником 8% голосувань.
Також у списку депутатів, які майже не голосували, Ігор Палиця («Партія «За майбутнє») – 9% голосувань, Ігор Абрамович (ОПЗЖ) – 9%, Олександр Дубінський («Слуга Народу») – 10,2%, Олександр Герега – 10,4%, Андрій Деркач (позафракційний) – 10,7%.
Голова КВУ Олексій Кошель, зазначив, що «інформація щодо причин неучасті народних депутатів в голосуваннях невідома. Не виключено, що частину голосувань депутати пропустили з об’єктивних причин. Зокрема, представники О. Гереги повідомляли КВУ, що депутат впродовж певного часу офіційно перебував на лікарняному. Однак в цілому депутати схильні пропускати голосування і без поважних причин. Як правило, політики пояснюють свої низькі показники роботи тим, що вони свідомо ігнорують так звані «неважливі» голосування ВР, а також те, що неучасть в голосуваннях є ознакою їх протесту проти рішень парламенту».
О. Кошель також додав, що «минулого року Верховна Рада ввела відповідальність за неучасть депутатів у голосуваннях. Так, якщо народний депутат протягом календарного місяця без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань, такому народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. Однак, як показує моніторинг КВУ, депутати переважно не зважають на фінансові санкції і продовжують ігнорувати більшість голосувань Ради».
Всього у перший рік роботи Верховної Ради IX скликання відбулося 4984 голосування.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Молодежь Днепропетровщины может пройти стажировку в Верховной Раде Украины
Верховная Рада IX созыва. Итоги года работы
11 нардепов не проголосовали в январе ни разу, — КИУ
На протяжении второй сессии Верховная Рада приняла 133 закона и 1 кодекс, 125 законов приняли за основу — Комитет избирателей Украины
КИУ назвал фракции-лидеров по посещаемости Рады