Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


На Днепропетровщине избирательный адрес изменили 6469 человек

За два с половиной месяца в органы ведения Государственного реестра избирателей обратился 6461 житель Днепропетровской области, это пятый показатель среди общего количества обращений в Украине. Об этом сообщают наблюдатели ОПОРЫ (далее — УКР.).

У Виборчому кодексі України був оновлений порядок зміни виборчої адреси. Ці зміни набули чинності з 1 липня, тож у виборців була можливість подати до відділу ведення Державного реєстру виборців відповідне звернення до 10 вересня цього року, щоб голосувати там, де вони фактично мешкають.

За інформацією Державного реєстру виборців, станом на 16 вересня 2020 року процедурою зміни виборчої адреси скористалися 1775 осіб, які зареєстровані в Дніпропетровській області, але голосувати будуть в інших регіонах – там, де фактично мешкають. 1628 осіб голосуватимуть на Дніпропетровщині, хоча вони зареєстровані в інших областях. Натомість найбільша кількість виборців – 3066 змінили свою виборчу адресу в межах регіону.

Найбільше звернень про зміну виборчої адреси в громаду (прибули) зареєстровано щодо Дніпровської міської та Чумаківської сільської громади Дніпровського району – 1355 та 165 звернень відповідно. Найбільша кількість звернень щодо зміни виборчої адреси з громади (вибули) зареєстровано від виборців з Дніпровської міської та Криворізької міської громади (Криворізький район)  – 1127 та 719 відповідно.

За словами керівника Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександра Стельмаха, станом на ранок 16 вересня 38 звернень виборців по країні ще опрацьовуються. Тому цифри в деяких регіонах можуть несуттєво збільшитися.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла про те, що поліція опитує свідків щодо зміни виборчої адреси 156 осіб у Зайцівській громаді, також у Кам’янському поліція проводить перевірку інформації щодо можливих махінацій зі зміною виборчої адреси.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

 

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Днепропетровщина: полиция опрашивает свидетелей по изменению избирательного адреса 156 человек в Зайцевской громаде
На Днепропетровщине избирательный адрес изменили 1349 человек
Голосуй на местных выборах там, где живешь