Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі створили “Запитальник” для кандидатів у депутати

У Дніпрі реалізується проєкт, який допомагатиме дніпрянам зробити свій вибір. Про це в інтерв’ю Відкритому розповіла регіональна координаторка Виборчої Ради Дніпра та Мережі UPLAN Анна Колохіна.

У вересні громадська ініціатива Виборча Рада UA разом з представниками новостворених Регіональних Виборчих Рад з Дніпра, Запоріжжя, Одеси та Харкова провели онлайн-брифінг, присвячений особливостям та викликам місцевих виборів 2020 року в Україні.

«Щоб відносини між виборцями і тими, кого ми обираємо, були більш конструктивними та мали гарний результат, у Дніпрі розпочали незалежний проєкт «Свідомий вибір до органів місцевого самоврядування». Ініціатива полягає в тому, щоб донести виборцям інформацію про учасників процесу — політичні партії, кандидатів, та пояснити, що саме вони пропонують. Це допоможе дніпрянам зробити свідомий вибір 25 жовтня 2020 року», — говорить Анна Колохіна.

Щоб вибір був усвідомленим, громадянам потрібно більше інформації, ніж передвиборча реклама або агітаційні матеріали, які до них потрапляють.

Відповідно до виборчого законодавства на цю агітаційну кампанію відведено дуже стислі строки. Що стосується політичних партій, у нас зараз просувається розвиток партійної системи, бо це більше відповідає тим демократичним цінностям, які ми намагаємося розвивати у нашому суспільстві і слідувати їм.

Бачимо, що партійна активність не дуже розповсюджена у міжвиборчий період, а невеликого строку, відведеного на передвиборчу агітацію, замало для того, щоб партії змогли донести всі глибинні змісти своїх лозунгів та обіцянок.

У рамках проєкту вже підготовлено аналітичний бриф — аналіз поточної ситуації у місті Дніпро (станом на 18.09.2020 р.). Він містить інформацію про проблеми, які турбують мешканців Дніпра, проблеми, які зараз є у місті, і власне про те, як їх на сьогоднішній день обіцяють вирішувати певні політичні партії.

Крім того 10 експертів Виборчої Ради Дніпра вже створили “Запитальник” для кандидатів, який містить основні блоки, про які хотілося б більш докладно розпитати кандидатів. Це 5 блоків: загальні, економічні, інфраструктурні, гуманітарні та безпекові питання. З документом можна ознайомитись на сайті Дніпровського центру соціальних досліджень та фейсбук-сторінці Виборчої Ради UA.

«Ми будемо надсилати ”Запитальник” усім партійцям, сповідаємося, що вони відгукнуться, скористаються цією пропозицією. Ми не ставимо собі завдання піарити когось з політиків, розсилати запрошення будемо всім, подивимося, хто відгукнеться. Заплановано проведення двох обговорень, які стосуватимуться виборів до міської ради і виборів міського голови Дніпра. Також найближчим часом буде підготовлено аналітичний бриф про ситуацію в області і проведено обговорення з кандидатами — представниками політичних сил, які змагатимуть на виборах до Дніпропетровської облради», — розповідає Анна Колохіна.

Всі отримані від кандидатів відповіді будуть зафіксовані. Це дасть змогу через певний проміжок часу спитати, що зроблено або не зроблено у цьому і напрямку, і що цьому заважає.

«Нам хотілося б побачити більш глибокі відповіді до ”Запитальника”. Наприклад, коли ми кажемо про зручний громадський транспорт, кожен з нас вкладає різні поняття і вимоги. Розуміємо, що політики намагаються сподобатися максимально більшій кількості людей, тому вони схильні до узагальнення. Але таке узагальнення грає і проти виборців, бо потім люди не можуть побачити певні результати і провести оцінку», — зазначає Анна.

Громадські організації в змозі проаналізувати виконання обіцянок кандидатами, оскільки приділяють увагу певним питанням і можуть надати більш фахові коментарі того, що зроблено, і зробити відповідну оцінку. Тому проєкт, що реалізується зокрема у Дніпрі, сприятиме також підсиленню експертних можливостей громадянського суспільства Дніпропетровщини.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Анна Колохина: об электоральных предпочтениях днепрян и “черных” социологах
У чому причини низької явки виборців Дніпра
Как в Днепре прибегают к манипуляциям накануне выборов
В Днепре рассказали, как в домашних условиях избавиться от стресса
Экстремальные развлечения подростков: влияние карантина или появление нового типа детей