Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В маске, с личной ручкой и без детей. Правительство определило дополнительные противоэпидемические мероприятия во время голосования на местных выборах

14 сентября Правительство утвердило Порядок осуществления противоэпидемических мероприятий во время организации и проведения выборов. Приняли дополнительные требования потому, что выборы пройдут в течение действия карантина в связи с распространением на территории Украины COVID-19, сообщает ОПОРА (далее — УКР.).

Передбачені вимоги до обладнання приміщення виборчої дільниці, організації роботи членів виборчих комісій та відвідування дільниць виборцями.

Так, перед входом до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій усім будуть вимірювати температуру та опитувати про наявність симптомів респіраторних захворювань.

Біля входу до приміщення для голосування запланували розташувати антисептики для рук та обладнати місця для збору використаних масок, рукавичок та інших засобів індивідуального захисту.

Респіратор або захисна маска – необхідна умова для входу та перебування у приміщені для голосування та приміщені виборчих комісій. Засоби індивідуального захисту мають бути і у виборців, і у всіх членів виборчої комісії, і в офіційних спостерігачів, і у поліцейських.

Одночасно у приміщенні виборчої дільниці зможе перебувати обмежена кількість виборців. Розраховується допустима кількість присутніх за рівнянням: не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів. Для того, щоб всі присутні дотримувалися дистанції (не менше 1 метра), в приміщеннях має бути нанесена спеціальна розмітка. Більше того, планується розділити потоки виборців на вхід та на вихід.

Врегульовується додатковими вимогами щодо протиепідемічних заходів і матеріально-технічне оснащення: стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, повинні бути з матеріалів, які можна продезінфікувати. Не дозволяється застеляти столи тканиною.

Дистанції повинні дотримуватися й члени виборчої комісії – або сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати прозорі екрани чи інші фізичні бар’єри.

Щодо вологого прибирання приміщення, то рекомендується його проводити не рідше одного разу на 4 години, а дверні ручки, поручні, сидіння та окремі частини виборчих скриньок (не допускаючи потрапляння засобів дезінфекції  усередину) протирати дезінфікуючими засобами кожні 2 години.

Виборцям рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою.

Маску виборцям можна буде тимчасово зняти у приміщенні для голосування лише за запитом від членів виборчої комісії, щоб підтвердити особу.

Виборцям, які перебувають на самоізоляції, буде надана можливість проголосувати за місцем перебування. Для цього потрібно подати заяву та  додати довідку медустанови про стан здоров’я. Це потрібно зробити  не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів. Передбачений і механізм голосування цих  виборців – вони самостійно показують документ, який підтверджує особу та громадянство України, не передаючи в руки членам виборчої комісії. Останні мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку і змінювати їх після відвідування кожного виборця, який на самоізоляції.

Якщо виявлено коронавірусну інфекцію в одного із членів виборчої комісії, то всі інші члени виборчої комісії за відсутності симптомів зможуть продовжувати працювати. У випадку, якщо відбувся контакт з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію.

Членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським, які працюватимуть на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, рекомендовано пройти тестування на наявність COVID-19 (методом ПЛР). Зробити це необхідно не пізніше ніж за 72 години до дня голосування.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезінфекція.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Як українці дотримуються заходів безпеки проти COVID-19: результати опитування
Як організувати ефективну роботу консультативно-дорадчих органів (ВІДЕО)
14 з 86 громад Дніпропетровщини не мають громадських, молодіжних та підприємницьких рад: у чому причина
З початком пандемії громадські ради втратили свою ефективність: результати дослідження у громадах Дніпропетровщини
У Дніпрі презентували кращі практики комунікацій між владою та громадськістю в умовах пандемії COVID-19