Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


ВПЛ во время пандемии вынуждены возвращаться домой из-за нехватки средств — исследование

У внутренне перемещенных лиц (ВПЛ) выявлено ухудшение финансового положения, что повлияло на снижение уровня их доходов. Из-за пандемии коронавируса некоторые были вынуждены вернуться на неподконтрольные Украине территории, так как не смогли оплатить аренду жилья. В марте-июне 2020 года Международная организация по миграции (МОМ) провела два раунда своего регулярного опроса ВПЛ. Соответствующие результаты исследования представительство МОМ представило в пресс-центре Украинского кризисного медиа-центра. Целью исследования является сбор информации относительно социального и финансового положения ВПЛ и их домохозяйств (далее — УКР.).

Координатор з питань надзвичайних ситуацій та стабілізації Представництва МОМ в Україні Марко Кіментон наголосив, що дослідження дало змогу зрозуміти, як пандемія вплинула на сільське та міське населення, чоловіків і жінок та різні області України. “Якщо подивитися на рівень зайнятості осіб, то суттєвих змін немає. Але середній дохід на душу населення і далі зменшується через пандемію. Чимало ВПО були змушені піти в неоплачувану відпустку або їхні умови праці погіршилися”, – відзначив Кіментон.

Опитування виявило, що середньомісячний дохід на одну особу в квітні-червні становив 3 350 грн. Порівняно з третім кварталом 2019 року він зменшився на 281 грн.

Водночас 45% респондентів повідомили, що їм вистачає коштів тільки на харчування або й навіть обмежують свої витрати на їжу. Дослідження показало, що найбільше пандемія коронавірусу вразила фінансове становище жінок. Найчастіше саме вони були змушені брати неоплачувану відпустку на роботі.

Бачимо, що в нових місцях проживання їм важко знайти роботу, а особливо – жінкам, які мають дітей дошкільного та шкільного віку”, – розповіла Ірина Калупаха, начальниця управління соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Також збільшилася кількість сімей ВПО, які вирішили залишитися в громаді, якій проживають, а не повертатися додому (з 19% до 28%). Натомість 1% внутрішньо переміщених осіб планує поїхати на непідконтрольні Україні території найближчим часом, а 19% – після завершення конфлікту.

Слід відзначити, що суттєво впав рівень зайнятості ВПО на Заході України (з 71% до 54%) та в Києві (з 90% до 74%). Натомість у Харківській області ситуація із зайнятістю навіть покращилася (з 52% до 54%).

За даними опитування, внутрішньо переміщені особи відзначили, що зіткнулися з проблемою отримання соціальних виплат під час карантинних обмежень. Найчастіше респонденти, особливо ВПО віком від 60 років, повідомляли, що про страх покинути дім через ризик заразитися.

Все це підкреслює критичну потребу у визначенні довготривалих рішень для інтеграції ВПО до приймаючих громад”, – підсумував Роман Лунін, менеджер програм Представництва МОМ в Україні.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: 229 случаев нарушений свободы слова ИМИ зафиксировал в Украине в 2020 году
Эксперты представили рейтинг эффективных украинских медиабрендов 2020
Кризис COVID-19 и украинские МСБ: результаты первой волны исследования Business Index
Украинцы потребляют онлайн-новости хаотично — результаты исследования
В 2020 году украинцы чувствуют себя счастливее и безопаснее, чем 9 лет назад