Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Вибори-2020 у Дніпрі: як проходить передвиборча кампанія

Перший офіційний передвиборчий тиждень уже минув. За даними ЦВК готовність брати участь у цьогорічних перегонах озвучили 194 партії.

Поки формуються виборчі штаби, деякі політики починають висловлювати своє бажання взяти участь у перегонах. Але чому так кволо відбувається цей процес і чому не поспішають з’являтися кандидати на пост міського голови Дніпра? Головну інтригу цьогорічних перегонів розкриває регіональна координаторка Виборчої Ради Дніпра Анна Колохіна для телеканалу D1.

«Вони не поспішають реєструватися, бо відповідно до нового виборчого законодавства і виборчого календаря з 15 по 24 вересня мають відбутися партійні з’їзди. Власне після того, як партійні з’їзди по кожному зі своїх кандидатів ухвалять окремі рішення і окремо там ще будуть списки кандидатів до міськрад або до облради, тоді й розпочнеться більш потужна й активна кампанія», — зазначає Анна.

Аналізуючи партійну активність, яка зараз відбувається, можна побачити, що партії більше демонструють свою зацікавленість стосовно виборів до обласної ради, до районних рад, ніж що Дніпровської міської ради.

Чи можна зараз вже говорити про трійку реальних кандидатів на пост міського голови?

За словами Анни Колохіної, зараз вже йде певна підготовча робота, формуються виборчі штаби. Тих, хто вже публічно заявили про свою готовність, зараз троє: чинний міський голова Борис Філатов, який буде йти від партії «Пропозиція», Сергій Риженко від партії «Слуга народу», та Загід Краснов від партії «Громадська сила».

Вже декілька місяців поспіль соціологи роблять такі заміри, і також в цих рейтингах фігурують інші прізвища, зокрема, Олександр Вілкул, також розглядалися шанси і підраховувався рейтинг Мгера Куюмчана. До речі, це ще один політик, про якого також відомо, що він буде висуватися від БЮТ.

Що стосується Геннадія Гуфмана, то він днями вже заявив, що не має таких амбіцій і не буде висувати свою кандидатуру на посаду міського голови, натомість очолить обласний список партії «Опозиційна платформа – За Життя».

Іван Куліченко поведе партію «Наш край» на виборах на Дніпропетровщині, про це була офіційна заява партії. Стосовно того, в якій ролі він буде виступати, ще невідомо, і скоріше за все стане відомо лише після того, як відбудеться з’їзд.

Чи слід готуватися Дніпру до другого туру виборів?

Відповідно до тих даних, які є зараз, — так, є ймовірність того, що нас чекає другий тур виборів на посаду міського голови, оскільки відповідно до Закону кандидат отримує перемогу в першому турі лише набравши переважну більшість голосів.

«Тож чинному міському голові зараз є за що ще поборотися, оскільки він не має такої великої підтримки. І всім іншим кандидатам також потрібно на це звертати увагу: на свої рейтинги, на рівень своєї підтримки задля того, щоб мати змогу ще взяти участь у другому турі», — резюмує Анна.

Подивитися відеосюжет можна за посиланням.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Як аналітичним центрам залишатися впливовими під час війни?
Адмінпослуги та адмінпроцедура: подкаст про підсумки травня
Де можна отримати правову допомогу на Дніпропетровщині під час війни?
Соціологічні феномени періоду війни: коментар дніпровської експертки
Гендерна рівність у науці: основні тенденції