Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Знайти точки дотику: Експерти Виборчої Ради Дніпра виокремили основні проблеми регіону

17 вересня у дніпровському медіацентрі Інформатор відбулася перша регіональна пресконференція експертів Виборча Рада UA, присвячена цілям проєкту, викликам виборців та виборчій ситуації в регіоні.

Євген Бистрицький, доктор філософських наук, голова Виборчої Ради UA, розповів про проєкт та зауважив, що насправді його ідея достатньо проста: “Потрібно робити вибір між кандидатами не лише емоційно, і не лише піддаватися на їхні обіцянки, необхідно більш тверезо дивитися на їхню пропозицію та бачення проблем регіону. Потрібно вимагати від влади більшої прозорості та підзвітності, тоді громадяни будуть більш обізнаними, ширше дивитимуться на своє місто, регіон і робитимуть лише свідомий вибір.”

На цьогорічних місцевих виборах це буде надзвичайно складно, адже електорат стикається з додатковими викликами. У зв’язку зі зміною виборчої системи, навіть виборчий бюлетень тепер потрібно заповнювати дуже уважно у відповідності до нових вимог.

«Перший виклик полягає у знаходженні точок дотику, формуванні детальних шляхів досягнення ідеальної картинки, широкому та глибокому баченні проблем. Іншим викликом є те, що зазвичай, у порівнянні з парламентськими виборами, явка на місцевих виборах значно нижча. І це завдання партій — привести на голосування свій електорат. Третім викликом є епідеміологічна ситуація в країні та регіонах. І наостанок — правильне заповнення бюлетеня. Якщо позначки будуть внесені не в затвердженій формі, то бюлетень буде визнано недійсним», – зазначила Анна Колохіна, голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень, регіональна координаторка Виборчої Ради Дніпра.

Основна робота експертної команди Виборчої Ради Дніпра полягає у пошуку точок дотику між проблемами регіону та стратегією їх вирішення. Дмитро Чернишов, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Дніпрі, виділяє ТОП-10 таких проблем Дніпропетровського регіону:

  1. медичні заклади;
  2. створення нових робочих місць;
  3. соціальний захист населення;
  4. боротьба з корупцією;
  5. дороги;
  6. ЖКГ;
  7. громадський транспорт;
  8. екологія;
  9. рівень безпеки у місті;
  10. школи.

За словами пана Дмитра, не всі політичні партії володіють чіткими механізмами вирішення цих проблем. Саме тому громадська організація “Інститут Республіка” та Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» спільно сформували Карту розвитку громади, яка створювалася протягом липня-вересня цього року на основі пропозицій та побажань мешканців Дніпра.

“З кандидатами на посаду міського голови та з кандидатами у депутати міської ради підпишуть Меморандуми про виконання Карти розвитку громади, за якими можна буде контролювати виконання взятих на себе зобов’язань та політичних обіцянок”, підсумував Дмитро.

Наразі головними кандидатами у мери міста є Борис Філатов від політичної партії “Пропозиція”, Сергій Риженко від “Слуги народу”, Загід Краснов від “Громадської сили” і Сергій Нікітін від “Опозиційної платформи – За життя”. Передвиборні програми є лише у партій “Пропозиція”, “Батьківщина”, “Наш край”, “Національний корпус” та “ДемАльянс”. Детальніша інформація про кандидатів у мери міста, кандидатів у депутати укрупненої районної, міської та обласної ради, буде відома після проведення відповідних з’їздів партійних організацій.

Відео з пресконференції: https://www.youtube.com/watch?v=UpdymvBBcQI

Проект здійснюється Школою політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Зміст онлайн-брифінгу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Дніпропетровщина напередодні місцевих виборів: чи відображені проблеми регіону у передвиборних програмах партій
У Дніпрі розробили «Запитальник» для кандидатів у мери та депутати
Місцеві вибори-2020: проблеми Дніпра та виклики перед кандидатами
У Дніпрі створили “Запитальник” для кандидатів у депутати
Проблеми Дніпра напередодні виборів до місцевого самоврядування