Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Днепропетровщина: день голосования прошел без существенных нарушений

Выборы в Днепропетровской области прошли без существенных нарушений, но на некоторых участках и избирательных округах могут признать выборы несостоявшимися из-за невнимательности комиссий и ошибки при печати бюллетеней. Об этом шла речь на пресс-конференции Гражданской сети ОПОРА в Днепропетровской области 26 октября (далее — УКР.).

В роботі комісій були проблеми, коли в переддень голосування чи 25 жовтня деякі члени комісії з керівного складу відмовлялися виконувати свої обов’язки і не з’явилися на виборчі дільниці. Це стало причиною затримки ранкового засідання і спричинило черги на виборчих дільницях. Найбільша активність виборців була у першій половини дня, з 10 до 13 години, потім дільниці були майже пусті. На дільницях не завжди дотримувались протиепідемічних заходів як самі виборці, так і члени комісій.

В сільській місцевості фіксувались випадки, коли виборці намагались проголосувати без документів, що засвідчують особу. На ВД №121007 (м. Кам’янске) голова Кам’янської міської ТВК Ганна Торішня спробувала отримати бюлетень для голосування не по своєму паспорту. Члени комісії їй його видали. Ганна Торішня таким чином влаштувала перевірку членам ДВК, яку вони не пройшли. Деякі члени комісії відмовлялися видавати бюлетені виборцям, які надавали ID – картку. Були і кумедні випадки – чоловік хотів винести бюлетені за межі виборчої дільниці, щоби порадитись з дружиною, яка знаходилась в цей час в автомобілі.

На одній зі спецдільниць в Кривому Розі були надруковані в бюлетені не ті кандидати, відповідно вибори на дільниці будуть визнані такими, що не відбулися, буде призначене повторне голосування. Також порушення було виявлено спостерігачем ОПОРИ в с. Китайгород Дніпровського району. Під час голосування за місцем перебування члени ДВК №120619 (с. Китайгород, вул. Шкiльна) припустилися помилки. Першим 28 виборцям видавали по 6 бюлетенів, з яких 3 були з одного виду виборів (вибори до Китайгородської сільської ради). Коли члени ДВК усвідомили, що в них залишилась замала кількість бюлетенів, вони повернулися до дільниці та опечатали залишки бюлетенів. Таким чином іншим виборцям не вистачило бюлетенів. Тож, члени комісії вирішили видавати їм лише по три бюлетені. Таких виборців було близько 15 осіб. ОПОРА все зафіксувала, відео докази надані правоохоронним органам.

ОПОРА зафіксувала велику явку в Новолатівській територіальній громаді Криворізького району – більше 50%. В той же час явка по Кривому Рогу складає приблизно 36%, і це найвищий показник серед міст Дніпропетровській області.

Ще до голосування ОПОРА привертала увагу ЗМІ та громадськості до можливих махінацій зі зміною виборчої адреси в Синельниківському районі. Спостерігачі ОПОРИ зафіксували як на дільниці прийшли голосувати люди, які фактично не проживають в тих населених пунктах, де вони зареєструвалися. «Вони самі зізнавалися, що насправді проживають в Іларіоново чи Підгородньому. Насамперед мова йде про Зайцівську громаду та с. Майське. Дані факти є кричущими. Якщо правоохоронці встановлять, що ці люди ввели в оману Державний реєстр виборців і їхнє волевиявлення вплинуло на результати виборів, на них буде чекати суд», — повідомив Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.

Станом на 11:00 26 вересня у Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі підрахували голоси та здали протоколи лише 15 – 20% комісій, з них третина відправлена на уточнення чи перерахунок. Новолександрівська територіальна виборча комісія Дніпровського району Дніпропетровської області проводила самостійно перерахунок бюлетенів однієї виборчої дільниці. В той час всі інші ДВК чекають своєї черги на території ТВК. Члени ТВК всупереч Виборчому кодексу України почали перерахунок по ДВК до прийняття документів всіх виборчих дільниць, які є на даному окрузі.«Для членів ДВК виявилася проблемною процедура підрахунку голосів. Я відвідував районні у місті Дніпрі комісії вночі і виявив, що лише в 2.30. приїхали перші члени ДВК до Соборної районної у місті Дніпрі ТВК, хоча в них кількість виборців складала 30 осіб. Причиною затримки в багатьох випадках стало незнання виборчого законодавства», — розповів Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.

тел.: 0678506592

email: oporavadim@gmail.com

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Кривой Рог: городская избирательная комиссия объявила результаты «второго тура»
Накануне голосования в Кривом Роге происходят замены членов избирательных комиссий
Повышение соцвыплат, бесплатный проезд и пиар от президента — что в своей агитации предлагают кандидаты на должность городского головы Кривого Рога
Эксперт Роман Сердюк: об итогах местных выборов в Днепре и административной реформе
Агитационная активность кандидатов во «втором туре» выборов городского головы Кривого Рога: наружная реклама