Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Днепропетровщина: повреждение офиса ОПЗЖ в Каменском и испорченные агитационные плакаты в Днепре

14 октября в Каменском был испорчен фасад городского штаба партии «Оппозиционный блок За жизнь». В Днепре зафиксировано повреждение плакатов кандидата в депутаты Днепропетровского областного совета Петера Германа и кандидата на должность городского головы Днепра Александра Вилкула. В Кривом Роге на мусорных баках неизвестные написали названия политических партий и фамилии политиков, сообщает ОПОРА (далее — УКР.).

Зранку 15 жовтня активісти Кам’янського штабу партії «Опозиційний блок – За життя» повідомили про пошкодження на фасаді офісу, якій розташований за адресою пр. Гімназичний, 9. Невідомі червоною фарбою написали «Сепари геть!», зірвали та вкрали вивіску.

Голова Кам’янської міської організації партії «Опозиційний блок – За життя» Тетяна Чередник розповіла ОПОРІ, що зранку була викликана поліція. Олена Тимченко, пресофіцерка Кам’янського відділу поліції, до якої ОПОРА звернулася за коментарем, повідомила, що поліція зараз збирає матеріал. «Ми підтверджуємо факти, опитуємо можливих свідків», — сказала Олена Тимченко.

7 жовтня у Дніпрі спостерігачі ОПОРИ зафіксували пошкодження рекламного плакату Петера Германа (кандидат у депутати від партії «Слуга народу») на проспекті Б. Хмельницького. На ньому була намальована свастика на напис «фашист». Плакат розміщено на стовпі, що є порушенням статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

10 жовтня білборд партії «Блок Вілкула «Українська перспектива», розташований на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі, також було пошкоджено. Червоною фарбою залили обличчя кандидата на посаду міського голови Дніпра Олександра Вілкула.

13 жовтня, у Кривому Розі, на вулиці Тесленка, спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що на сміттєвих баках невідомі нанесли надписи – «ОПЗЖ, Шарій, Шевчик, Вілкул».

У ст. 296 Кримінального кодексу України йдеться про те, що хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, — карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

У ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України зазначено, що «діяння (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, — караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк».

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.). Відповідно до ст. 255 Кодексу, протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органи внутрішніх справ.          Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій; влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на  прилеглій та дворовій території (до уваги – особливо в районі приватного сектора); стоянка транспортних засобів на газонах; самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв; відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами; несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість; відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги; виконання робіт з порушенням вимог благоустрою населених пунктів.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
e-mail:oporavadim@gmail.com

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Кривой Рог: городская избирательная комиссия объявила результаты «второго тура»
Накануне голосования в Кривом Роге происходят замены членов избирательных комиссий
Повышение соцвыплат, бесплатный проезд и пиар от президента — что в своей агитации предлагают кандидаты на должность городского головы Кривого Рога
Эксперт Роман Сердюк: об итогах местных выборов в Днепре и административной реформе
Агитационная активность кандидатов во «втором туре» выборов городского головы Кривого Рога: наружная реклама