Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Днепропетровщина: В Глееватской сельской громаде зафиксирован значительный прирост количества избирателей

Члены участковой избирательной комиссии №120173 обратились к ОПОРЕ из-за проблем с доступом в списки избирателей. Выяснилось, что в некоторых селах громады для участия в голосовании на выборах зарегистрировались лица, не проживающие по указанным адресам. ОПОРА обратилась в полицию с просьбой расследовать возможное правонарушение (далее — УКР.).

До спостерігачів ОПОРИ звернулись члени ДВК №120173, яка розміщена за адресою вул. Південна, б. №44, с. Зелене Поле, Криворізький р-н, Дніпропетровська область. Секретарка комісії Олена Донченко поскаржилася, що вона не може отримати доступ до списків виборців, щоб почати їх опрацьовувати. З її слів, голова ДВК Катерина Стаднічук закрила списки виборців у сейфі і не дозволяє секретарю з ними працювати. Також секретарка ДВК розповіла ОПОРІ, що під час першого засідання ДВК, яке відбулося 7 жовтня, її не запросили до кабінету, де проходило засідання. «Мені сказали написати протокол, але як я його можу написати, не знаючи про що говорилося на засіданні», — сказала Олена Донченко.

Спостерігачка ОПОРИ відвідала ДВК №120173. Голова комісії Катерина Стаднічук дозволила спостерігачці ОПОРИ ознайомитись зі списками виборців, а відмову секретарю ДВК працювати зі списками виборців прокоментувала наступним чином: «В нас ще немає на чому працювати, куди виписувати списки виборців. В чому сенс їх переписувати просто на папірець? Як тільки нам дадуть документи, ми будемо з ними працювати і виписувати», — сказала Катерина Стаднічук.

Тетяна Ковальчук, членкиня ДВК №120173, розповіла ОПОРІ, що їй було допучено розносити запрошення виборцям. Вона звернула увагу на те, що виписані п’ять запрошень на адресу квартири, де ніхто не проживає. На адресу с. Зелене Поле, вул. Південна, 41, кв. №3 виписані запрошення на власника квартири та ще чотирьох осіб, яких ніхто з сусідів жодного разу не бачив. Ці чоловіки мають різні прізвища. Ймовірно, вони змінили виборчу адресу перед виборами. «Там точно зараз ніхто не проживає, ми, сусіди про це добре знаємо. В мене є підозра, що хтось готує фальсифікацію результатів виборів», — говорить Тетяна Ковальчук.

І це не поодинокий випадок. Члени ДВК стверджують, що подібна ситуація склалася і в с. Високе Поле. По вул. Політаєва, 25 проживають дві людини, але зараз свою виборчу адресу тут  зареєстрували ще три виборця. На вулицях Молодіжна та Південна також з’явилися виборці, яких ніхто з сусідів не знає.

Згідно з даними сайту Державного реєстру виборців, на ДВК № 120173 (с. Зелене Поле, с. Високе Поле, с. Лісове, с. Новопокровка) кількість виборців складає 648 осіб. Станом на 31 липня їх було 569.

До Глеюватської сільської громади прибули 124 особи, які змінили виборчу адресу перед голосуванням на місцевих виборах. Приміром, до громади майже мільйонного Кривого Рогу прибули 170 осіб.

ОПОРА направила запит старості Шевченківської сільської ради Світлані Гришиній щодо отримання даних про кількість осіб, які проживають за адресами, де додалися виборці. 17 жовтня спостерігач ОПОРИ зареєстрував повідомлення про можливе порушення законодавства у Криворізькому районному відділенні поліції.

У п. 4 ст. 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» зазначено «у разі звернення виборця із заявою щодо зміни виборчої адреси, пов’язаної або не пов’язаної із зміною реєстрації місця проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», орган ведення Реєстру вивчає обґрунтованість заяви. За підсумками вивчення керівник органу ведення Реєстру може прийняти таке рішення: 1) видати розпорядження про внесення до Реєстру зміни щодо виборчої адреси виборця (якщо зміна виборчої адреси виборця відбувається в межах території, на яку поширюються повноваження цього органу ведення Реєстру); 2) звернутися до розпорядника Реєстру щодо доручення органові ведення Реєстру за попередньою виборчою адресою виборця внести до Реєстру зміни щодо виборчої адреси виборця (якщо попередня виборча адреса виборця не належить до території, на яку поширюються повноваження цього органу ведення Реєстру); 3) відмовити виборцю у внесенні зміни до його виборчої адреси».

У п. 2 ч. 2 ст. 207 Виборчого Кодексу України говориться, що дільнична виборча комісія «отримує список виборців від органу ведення Державного реєстру виборців, складає список виборців у випадках, передбачених цим Кодексом, надає його для загального ознайомлення та у випадках, передбачених цим Кодексом, вносить до нього зміни».

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
e-mail:oporavadim@gmail.com

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Кривой Рог: городская избирательная комиссия объявила результаты «второго тура»
Накануне голосования в Кривом Роге происходят замены членов избирательных комиссий
Повышение соцвыплат, бесплатный проезд и пиар от президента — что в своей агитации предлагают кандидаты на должность городского головы Кривого Рога
Эксперт Роман Сердюк: об итогах местных выборов в Днепре и административной реформе
Агитационная активность кандидатов во «втором туре» выборов городского головы Кривого Рога: наружная реклама