Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Громадська думка населення щодо реформи децентралізації та її результатів

47% респондентів вважають, що після впровадження на державному рівні реформи децентралізації у 2015 році і збільшення внаслідок цього доходів місцевих бюджетів, на сьогодні не відбулося жодних змін від використання таких коштів, 27% відчули певні зміни на краще, а 12% переконані, що зміни відбулися, але лише на гірше. 14% опитаних не змогли визначитися з відповіддю.

Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Більше за інших результати реформи відчули громадяни центральних регіонів (31%), а респонденти із Східної України частіше ніж інші відповідали, що таких змін не побачили (54,7%). Якщо порівняти дані 2020 року з результатами минулих опитувань, то можна побачити, що у період з 2016 по 2018 роки було більше громадян, переконаних у незмінності ситуації (61–67%), і менше тих, хто відчув позитивні зміни (16–18%).

Українці, що відчули зміни на краще, найбільше згадували про якість доріг (61%), благоустрій та санітарний стан біля будинків (27%), поліпшення умов для проведення дозвілля (23%), роботу міського транспорту (23%) та роботу житлово-комунального господарства (17%).

Найбільше респонденти нарікали на медичне обслуговування (69%), а також на такі проблеми, як якість доріг (29%), турбота про соціально вразливі групи населення (28,5%), боротьба з корупцією в органах міської влади (28%).

Більшою мірою громадяни впевнені у тому, що внаслідок реформи децентралізації місцева влада опинилася в руках високопоставлених осіб – 28,5%. Найчастіше цей варіант обирали жителі східних регіонів – 46,5%. 22% опитаних вважають, що пришвидшилося спустошення сіл, селищ та навіть деяких міст, 15% переконані, що ця реформа відкрила нові напрями впливу на місцеву владу, а 13,5% говорили про покращення якості послуг для громадян. Не визначилися з відповіддю 28% респондентів.

У питанні участі в управлінні містом чи іншим населеним пунктом, де проживають опитані громадяни, 45% висловили готовність брати участь в якості виборців під час місцевих виборів, 20% хотіли б брати участь у громадських роботах з поліпшення благоустрою, а 11,5% – в органах самоорганізації населення. 28,5% не збираються займатися жодною з форм такої діяльності.

Знають про рішення Верховної Ради щодо укрупнення районів 76,5% респондентів, з них 29% знають про нові райони в областях, де проживають опитані, а 47,5% знають лише загальну інформацію. Кожен п’ятий опитаний (21%) не знає про таке рішення парламенту.

36% громадян ще не визначилися щодо підтримки ініціативи укрупнення районів і будуть дивитися, як це рішення втілюватиметься на практиці. 30% заявили про те, що вони не підтримають укрупнення районів, майже вдвічі менше тих респондентів, що підтримують таке рішення – 16,5%.

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Закон про админсбор — таблетка от непрозрачных платежей за услуги государства и громад
Услуги по регистрации актов гражданского состояния требуют неотложной децентрализации
Верховная Рада приняла законопроект 3651-д в целом
Парадоксы децентрализации: централизация соцзащиты?
В 2020 году в Днепропетровской области создали 5 ОТГ