Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


«Хотим дышать». Более ста жителей Каменского вышли на экологический митинг

«Хотим дышать». С такими лозунгами на митинг вышли более ста жителей Каменского. Протестуют люди против начала работы предприятия «Рокобан», занимающегося утилизацией отходов: от животных до медицинских, сообщает Суспільне (далее — УКР.)

Я вважаю, що у Дніпродзержинську, в Кам’янському, екологічна катастрофа. Хворіють люди, хворіють діти. Я вважаю, що треба якокомога менше таких підприємств відкривати шкідливих як “Рокобан”, говорить Ксенія Стамбулієва кам’янчанка.

Щодо незаконності роботи заводу з переробки відходів “Рокобан” зверталась до міністерства екології жителька Кам’янського Алла Дігтєрьова. Розповідає, місцеві дізнались про те, що біля їх будинків планують звести таке підприємство у грудні 2019, тоді створили петицію до міського голови, але на цьому все закінчилось. Жінка каже, що “Рокобан” розташований фактично у центрі, й без того, забрудненого заводами, міста.

Для підприємтсва, яке переробляє продукти травинництва, у тому числі трупи тварин, санітарна зона не менше 1000 метрів. Є там відходи, які у жовтому списку, які завод не переробляє — радіоактивні, ртутновмісні відходи. До “Соцміста” там не 1000 метрів, а 980, а це вже житлові будинки. А з іншої сторони в районі 450 метрів — сади, де люди живуть”, говорить Алла Дігтєрьова активістка, кам’янчанка.

Земля, на якій зводять “Рокобан” раніше належала “ДніпроАзоту”, потім міська рада Кам’янського віддала цю територію київській фірмі, яка в свою чергу, розповідає директор департаменту екології Юрій Лисяк, передала землю “Рокобану”. У міськраді, за його словами, створили спеціальну комісію, яка визначає законність будівництва цього заводу.

Підприємство поки діяльності не веде, ніякі комунікації там не підключені. І дивлячись на установку, що там стоїть, виникає багато питань. Яким чином вона може переробляти таку кількість відходів? Не маючи навіть місця для зберігання. Там територія йде у балку, можливо, вони збирались скидати все туди”, говорить Юрій Лисяк директор департаменту екології Кам’янської міськради.

Разом з Юрієм Лисяком ми вирішили поїхати до підприємства. Поспілкуватися з представниками “Рокобану” на місці цього зробити не вдалося. Представник міськради ж говорить, що ніхто керівництва майбутнього заводу ніколи не бачив.

Нікого там не було, обладнання наполовину змонтоване. Юридичний відділ міської ради готують позов до суду”, говорить Юрій Лисак директор департаменту екології Кам’янської міськради.

Громадські слухання не провели через карантин, але запропонували альтернативу: надсилати письмові скарги на сайт заводу, розповів юрист «Рокобана» Микола Панчук. За його словами, підприємство ще перебуває на етапі збору усіх дозвільних документів. Про судовий позов на підприємство юрист, каже, не чув.

«Є висновок з оцінки по впливу на довкілля, про те, що діяльність, яка буде здійснюватись підприємством, у нашому випадку у місті Кам’янському, відповідає вимогам чинного законодавства. Висновок розміщений, до речі, на сайті міністерства в єдиному реєстрі. Ми не отримали повний пакет дозвільних документів, ми лише плануємо здійснювати там роботу. Усі громадяни, фізичні, юридичні особи – усі, хто бажає висловитись, повинні надсилати до міністерства, не до нас«, говорить Микола Панчук юрист ТОВ «Рокобан».

Під час мітингу учасники зібрали підписи проти роботи “Рокобану”, які передадуть до суду разом із позовом.

 

 

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Стратегии развития городов должны учитывать проблему изменения климата
Днепропетровщина: Накануне выборов в Каменском распространяют газеты-клоны
Местные выборы: кандидаты на пост городского головы Каменского
В Каменском уничтожают зелёных великанов
Вредные выбросы в Каменском зашкаливают