Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Как украинцы оценивают ситуацию в стране и кому доверяют: результаты исследования

17,5% респондентов считают, что события в Украине развиваются в правильном направлении, 65,5% — что события развиваются в неправильном направлении (остальные опрошенные затруднились с ответом).

19,5% украинцев верят, что Украина способна преодолеть существующие проблемы и трудности в течение ближайших нескольких лет. 50% считают, что Украина сможет преодолеть проблемы в более отдаленной перспективе, а 20% — что Украина не способна преодолеть существующие проблемы (остальные — не определились) (далее — УКР.).

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 30 жовтня по 5 листопада 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів.

Довіра до державних та суспільних інститутів та окремих політиків

Серед державних та суспільних інститутів частіше довіра висловлюється до Збройних Сил України (їм довіряють 66% опитаних), Церкви (62%), Державної служби з надзвичайних ситуацій (60%), волонтерських організацій (60%), Державної прикордонної служби (55%), Голови міста (селища, села), в якому проживає респондент (54%), Національної гвардії України (52%), добровольчих батальйонів (52%), ради міста (селища, села), в якому проживає респондент (50%).

Недовіра частіше висловлюється державному апарату (чиновникам) (не довіряють їм 79% опитаних), ЗМІ Росії (79%), Верховній Раді України (76%), судам (судовій системі загалом) (75%), Уряду України (75%), політичним партіям (73%), комерційним банкам (73%), Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) (72,5%), Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) (71%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (70%), Вищому антикорупційному суду (70%), Прокуратурі (70%), Конституційному Суду України (65%), Національному банку України (64%), місцевим судам (63%), Верховному Суду (63%), Президенту України (60%), профспілкам (54%), національній поліції (53%), Службі безпеки України (51%).

Оцінюючи рівень довіри до політиків та громадських діячів, більшість респондентів висловлюють недовіру до всіх політиків, чиє прізвище було представлене в опитувальнику. Дещо частіше порівняно з іншими політиками довіра висловлюється В. Зеленському (йому довіряють 33%, однак не довіряють — 62%) та Д. Разумкову (відповідно 30% і 57%).

Довіру Ю.Бойку висловили 22% опитаних (не довіряють йому 69%), П. Порошенку — відповідно 22% і 73%, С. Вакарчуку — відповідно 18% і 70%, Л. Кравчуку — відповідно 17% і 72%, Ю. Тимошенко — відповідно 17% і 77% , В. Медведчуку — відповідно 15,5% і 76%, Д.Шмигалю — відповідно 12% і 69%, А. Авакову — відповідно 12% і 76%, М .Саакашвілі — відповідно 10% і 80%, А. Єрмаку — відповідно 8% і 59%, І. Венедіктовій — відповідно 6% і 62%.

Електоральні орієнтації громадян

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, відносно більшу підтримку виборців отримала б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 19% усіх опитаних або 28% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За партію «Європейська солідарність»  готові віддати свій голос відповідно 13% і 21% , партію «Опозиційна платформа — За життя» — відповідно 12% і 16,5%, ВО «Батьківщина» — відповідно 6% і 8%, партію «Сила і честь» — відповідно 3% і 5%, ВО «Свобода» — відповідно 2,5% і 4%, партію «Голос» — відповідно 2% і 3%, «Партію Шарія» — відповідно 2% і 2%, партію «За майбутнє» — відповідно 2% і 2%, партію «Громадянська позиція» — відповідно 1% і 2%, Радикальну партію Олега Ляшка — відповідно 1% і 2%, партію «Українська стратегія Гройсмана» — відповідно 1% і 2%, партію «Наш край» — відповідно 1% і 1%, за партії «Пропозиція», «Опозиційний блок», «Перемога Пальчевського» — менше 1% опитаних.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би В. Зеленський (21% усіх опитаних і 31% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). Мають намір проголосувати за П. Порошенка відповідно 14% і 21%, за Ю. Бойка — відповідно 12% і 17%, за Ю.Тимошенко — відповідно 6% і 8%, за І. Смешка — відповідно 4% і 6%, за Р. Кошулинського — відповідно 2% і 3%, за О.Ляшка — відповідно 2% і 2%, за О. Вілкула — відповідно 1% і 1%.

 

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 30 жовтня по 5 листопада 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2020 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Опитування проводилося в рамках проекту «Партійна система України після 2019 року: ключові особливості та перспективи подальшого розвитку», що здійснюється Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Каким социальным институтам доверяют украинцы: результаты исследования
Гражданское общество сегодня: доверие — высокое, активизма – стало меньше, но активные стали еще активнее