Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Легко ли вести бизнес в Днепре: результаты опроса предпринимателей

Для понимания и оценки состояния развития бизнес-среды Днепропетровского региона Европейская Бизнес Ассоциация провела опрос среди руководителей относительно легкости ведения бизнеса, сотрудничества с органами власти и факторов, влияющих на местный бизнес-климат (далее — УКР.).

За результатами дослідження виявилося, що жоден з опитаних не вважає умови ведення бізнесу легкими та сприятливими. 42% респондентів говорить про те, що у Дніпропетровському регіоні вести бізнес складно, 58% називає бізнес-клімат задовільним. Серед чинників, які негативно впливають на становище найбільше, а саме 25%, називають корупцію, 22% – незадовільний стан інфраструктури і 21%  –  відсутність верховенства права. Також серед негативних факторів – бюрократія (16%), ускладнені взаємини з органами влади (10%).

Стан інфраструктури є важливою умовою для залучення інвестицій, успішної діяльності та розвитку бізнесу. Якщо розглядати ситуацію Дніпропетровського регіону детальніше, маємо наступні показники: 45% бізнесу регіону вважає стан інфраструктури поганим, 48% – задовільним і лише 6% вважає, що в регіоні з транспортною сферою все добре.

Для поліпшення становища бізнес вважає за першочергове: реконструкцію доріг (46%) та будівництво аеропорту (22%), а також вбачає за важливе модернізацію залізничного (17%) та розвиток річкового сполучення (8%).

Не викликає здивування та водночас і не надихає на оптимізм рівень задоволення роботою судової системи, виявлений у дослідженні, адже ще за результатами останнього опитування Асоціації, що проводилося в травні, показник Судового індексу по Україні склав лише 2,45 балів за п’ятибальною шкалою. Що стосується Дніпропетровського регіону, наразі 61% бізнесу невдоволений роботою судової системи, 35% висловили нейтральне ставлення і лише 3% опитаних повністю задоволені роботою судових органів.

Загалом, до роботи інших державних органів бізнес має переважно нейтральне ставлення, найбільше ж нарікань висловили до діяльності Міської ради (41%), Екоінспекції (39%), Нацполіціїї (39%).

Ми також запитали керівників про вплив карантинних обмежень на їх компанії та про плани на найближчі шість місяців. Більша половина заявила про те, що за період з березня до вересня їх бізнес зазнав втрат, а саме 29% опитаних говорить про втрати від 20 до 50%, 26%  – про втрати від 10 до 20% і 16% опитаних відчули на собі вплив локдауну найбільше та заявляють про втрати більше 50%. Тим часом, 6% компаній змогли отримати додатковий прибуток.

Щодо планів на найближче майбутнє, 24% підприємств має на меті розширювати інвестиції, 20% – впроваджувати максимальну діджиталізацію, над виходом на нові ринки працюватиме 17% компаній. При тому, у частини підприємців плани не такі позитивні – 13% планує скорочувати видатки, 11% – оптимізовувати офісні приміщення і 2% доведеться скорочувати масштаби компаній.

Криза також мала вплив на HR-політику підприємств і чимало компаній мало її переглянути. Тим не менш, більшість, а саме 61% опитаних, не планує будь-яких змін і залишить весь складпрацівників, а 16% планує його навіть збільшувати. Та все ж, не обійдеться і без скорочень. 13% компаній буде скорочувати до 10% працівників і 10% вимушені скоротити штат на 10% – 50%.

Європейська Бізнес Асоціація прагнула також виявити, яких реальних дій з боку держави потребує бізнес для покращення умов роботи у регіоні. Отримали наступні відповіді:

  • Зменшення навантаження на фонд оплати праці (21%);
  • Розвиток інфраструктури (17%);
  • Покращення роботи судової та правоохоронної системи (17%);
  • Здешевлення кредитного ресурсу (15%);
  • Ефективна боротьба з тіньовою економікою (15%);
  • Зменшення тиску з боку контролюючих органів (14%).

Опитування проводилося з 7 до 27 жовтня. Участь у дослідженні взяла 31 компанія-член Дніпровськогоофісу Європейської Бізнес Асоціації.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Кризис COVID-19 и украинские МСБ: результаты первой волны исследования Business Index
Продление карантина: что будет дальше с бизнесом в Днепре
Предпринимателям Днепропетровщины подсказали, как покорить международные рынки
Жителям Днепропетровщины помогут начать собственное дело
В Днепре переселенцам и демобилизованным рассказали, как получить 300 тысяч гривен для развития собственного бизнеса