Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Украинцы потребляют онлайн-новости хаотично — результаты исследования

Онлайн-медиа уже значительно опережают ТВ, как источник новостей, однако две трети их читателей потребляют только случайные публикации, а не осознанно выбирают источники. А самыми тщательными потребителями новостей являются читатели печатной прессы (далее — УКР.).

Центр контент-аналізу оприлюднює частину даних свого проєкту вивчення медіаспоживання українців, отриманих у результаті опитування, проведеного на його замовлення компанією «Оперативна соціологія».

Серед висновків цього дослідження – роль онлайн-медіа як джерела новин продовжує зростати порівняно з телебаченням, і тим більше пресою.

Однак увага до новин у цих джерелах зростає в протилежному порядку. 40% читачів друкованої преси зазвичай уважно читають усі шпальти свого номеру. Для телебачення цей показник складає 25%, а для онлайну – лише 11%.

І навпаки, дві третини (66,5%) читачів онлайн-новин не мають конкретного ресурсу, за яким вони стежать. Вони переважно читають новини, які час від часу трапляються в соцмережах, в Google, на сайті пошти тощо. На ТБ таке неприцільне споживання новин складає 43,5%, а в пресі – лише 9,3%.

З іншого боку, наше дослідження спростовує поширений серед піарників міф про те, що кожен номер газети читає в середньому троє людей. Зараз половина читачів газет та журналів читає їх самостійно, а в середньому на кожен номер припадає по двоє читачів.

Чоловіки помітно менше дивляться ТБ і дещо менше читають друковані видання, однак різниця в користуванні онлайн-медіа – незначна.

Київ найменше споживає «старі медіа». Центр і Північ – найбільш «телевізійні» і «пресові». Захід і Південь дуже подібні за всіма частками.

Віковий розподіл у кожному типі медіа дуже очікуваний, а для телебачення – взагалі майже лінійна залежність від віку.

Максимальна частка користування онлайн-медіа і найнижча частка користування ТБ – люди середнього достатку.

Респонденти з вищою і незакінченою вищою освітою мають схожі показники при читанні онлайн-медіа, однак помітно відмінні – при перегляді ТБ. Середня і середньо-спеціальна освіти однаково спонукають дивитися ТБ, проте в онлайні люди з середньо-спеціальною освітою помітно більше уваги приділяють новинам. У царині друкованих видань найактивніші люди з середньо-спеціальною та вищою освітами.

Обласні центри — досі найбільш інтернетні.

Всеукраїнське опитування проведено методом телефонного інтерв’ю 03.11–04.11.2020. Кількість опитаних респондентів – 2000. Виконавець дослідження – ТОВ «Оперативна соціологія». База телефонних номерів генерувалась випадковим чином, що гарантує репрезентативність і достовірність результатів. Похибка вимірювання для одномірних шкал: для результатів, близьких до 90%: 1,31%; для результатів, близьких до 70%: 2,01%; для результатів, близьких до 50%: 2,19%; для результатів, близьких до 30%: 2,01%; для результатів, близьких до 10%: 1,31%.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: 229 случаев нарушений свободы слова ИМИ зафиксировал в Украине в 2020 году
Эксперты представили рейтинг эффективных украинских медиабрендов 2020
Кризис COVID-19 и украинские МСБ: результаты первой волны исследования Business Index
В 2020 году украинцы чувствуют себя счастливее и безопаснее, чем 9 лет назад
В Украине традиционно ниже, чем в Европе заинтересованность политикой