Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


В Днепре открыли региональный Офис евроинтеграции

30 ноября в г. Днепр Вицепремьерминистр по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Украины Ольга Стефанишина вместе с Главой Представительства ЕС в Украине Матти Маасикасом открыли второй в Украине региональный Офис евроинтеграции. об этом сообщает Евроинтеграционный портал (далее — УКР.).

«Дуже символічно, що другий регіональний Офіс євроінтеграції відкривається у східній частині України у м. Дніпро – форпості територіальної цілісності й незалежності країни. Це – велика індустріальна столиця, тому пріоритетом роботи Офісу буде покращення динаміки залучення інвестицій, взаємодія з бізнесом, формування пропозицій та експертизи щодо потреб бізнесу, їхня комунікація на рівні Уряду України та Євроінституцій Брюсселя, – зазначила Ольга Стефанішина. – У майбутньому ми використаємо цю інформацію  для консультацій з ЄС щодо оновлення торгових параметрів Угоди про асоціацію, долучення України до проєктів ЄС щодо «зеленої» економіки, зокрема «зеленої» металургії. Офіс євроінтеграції в Дніпрі сприятиме також розвитку малого й середнього бізнесу, адже в консультаціях щодо оновлення Угоди про асоціацію ми хочемо зробити акцент на формуванні потужних стимулів для МСБ». 

Під час візиту Ольга Стефананішина також провела нараду в обласній державній адміністрації Дніпропетровської області щодо посилення участі регіонів у процесах євроінтеграції.

«Пілотний проєкт зі створення офісів євроінтеграції – це важливий майданчик для взаємодії регіонів між собою. У першому півріччі 2021 року будуть відкриті 4 регіональні офіси і ми започаткуємо програму взаємодії регіонів для обміну досвідом та знаннями з усіх питань. Це дуже важливий елемент децентралізації та євроінтеграції, коли регіони України взаємодіятимуть безпосередньо», – резюмувала Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

Серед інших задач Офісу та новоствореної агенції регіонального розвитку у Дніпрі будуть:

  • підвищенні інвестиційної привабливості регіону, залучення інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги для регіонального розвитку;

  • реалізація Угоди про асоціацію Україна-ЄС та сприяння досягненню Цілей сталого розвитку;

  • поширення інформації про європейську інтеграцію, проведення культурних та освітніх заходів для підвищення обізнаності про європейський курс України;

  • розвиток та поглиблення співробітництва між Україною та ЄС у сфері освіти та науки, історії та культури;

  • розвиток та поглиблення співробітництва між областю та регіонами країн ЄС;

  • налагодження бізнес-контактів між підприємцями області та країнами ЄС;

  • експертна підтримка щодо міжрегіонального та транскордонного співробітництва з країнами ЄС.

Нагадаємо, що перший пілотний регіональний Офіс з євроінтеграції відкрився 15 жовтня 2020 року у м. Херсон. Очікується, що наступні євроінтеграційні Офіси відкриються у Полтаві та Хмельницькому.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Евроинтеграция Украины: динамика общественного мнения
Днепропетровщина стала первым регионом, где презентовали «Еврокарту» Украины
АНОНС: «Еврокарта Украины. Где в рейтинге европейской интеграции областей Днепропетровщина?»
На Днепропетровщине проведут информационные мероприятия от Представительства ЕС
Евроскептиков становится меньше, но работы еще много — эксперты