Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


У Дніпровському осередку товариства “Просвіта” безкоштовно навчають українській усіх охочих

У Дніпровському осередку товариства “Просвіта” безкоштовно навчають українській усіх охочих, повідомляє Суспільне|Новини.

Прийти на курси може кожен охочий, щоб покращити свій рівень, говорити українською вільніше, або вивчити її з нуля, говорить викладачка Анастасія Теплякова.

Ті, хто зараз навчаються, прийшли за покликом душі, а не через якісь вимоги чи закони.

Безкоштовно у центрі “Просвіта” навчають української третій рік. За цей час, розповідає викладчака Анастасія Теплякова, курс пройшли декілька тисяч людей. Зараз, через карантин, студентів менше, у найкращі часи каже, вільних місць в аудиторії не було.

«Часто є люди, які переїхали до України, які тут раніше не жили, які вперше знайомляться з українською мовою, але є й ті, хто чомусь і досі української не знає«, – говорить Анастасія Теплякова – викладачка.

«13 років тому ми з родиною приїхали з Білорусі до Дніпра. І в мене була мрія вивчити українську мову. Я вважаю, що мова — це як зброя. І якщо людина розмовляє російською мовою, спілкується, читає книжки — то це неповага до України, бо людина живе життям людини сусідньої держави«, – говорить Оксана – прийшла на курс.

Прийшла вивчати українську, бо це стало внутрішньою потребою, розповідає Олена.

«Дуже гарно, ще вчора я не могла розмовляти ніяк, було тяжко,важко, а от зараз спробую. Я сама російськомовна, я приїхала ще в Радянському Союзі, дуже давно, в Дніпро, і це була моя мрія — навчитися розмовляти українською мовою. Мова – це як прояв патріотизму до своєї країни«, – говорить Олена Завгородня – прийшла на курс.

На курс запрошують усіх охочих, незважаючи на вік та рівень володіння мовою, каже Анастасія, бо українську знати важливо.

«Є такі вчені, психолінгвісти. Вони довели, що мовна картина світу впливає на те, як людина думає і як вона сприймає цей світ. Тому українську мову знати важливо для того, щоб наша мовна картина світу була по-справжньому українською«, – говорить Анастасія Теплякова – викладачка.

Уроки проводять по вівторках, четвергах і суботах, записатися може будь-хто, зокрема через сторінку товариства “Просвіта” у Facebook.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Ставлення до переходу сфери обслуговування на українську мову: результати опитування
Порушення мовного закону: 605 звернень і скарг
«Тих, хто проти державної мови у Дніпрі є не більше 3%», — активістка
Як українці ставляться до обслуговування українською мовою
Скільки українців поскаржилися, що їх не обслуговують українською. Дані омбудсмена