Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


В Україні почали штрафувати за продаж електронних сигарет неповнолітнім

Законом України 1019-IX від 02.12.2020 року з 1 січня 2021 року забороняється продаж рідин, які використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18річного віку.

Про це на пресконференції в ІА Мост-Дніпро повідомила дніпровська адвокатка Майя Сергєєва.

«Відповідно до «алко-тютюново-пального» Закону № 481 зі змінами, з 01 січня 2021 року для виробництва, а також оптової та роздрібної торгівлі рідинами для електронних сигарет потрібна ліцензія. Її повинні видавати відповідно до вимог «алко-табачно-пального» Закона № 481. Ліцензія потрібна як для рідин із нікотином, так і без нього. Вартість ліцензії — 780 грн на рік. «Роздрібна» ліцензія повинна оформлятися на кожне місце торгівлі. Також на торгівлю рідинами для електронних сигарет поширюються обмеження, встановлені для торгівлі алкоголем і тютюном у Законі № 1019-IX і № 481. Наприклад, з 1 січня 2021 року заборонено продавати рідини для електронних сигарет особам, які не досягли 18 років. Знову ж таки, ця заборона стосується як рідин з нікотином, так і без нього», — повідомила вона.

Якщо контролери виявлять, що суб’єкт господарювання продає ці рідини особам молодше 18 років або в не призначених для цього місцях, то ліцензія анулюється.

«Порушення вимог Закону № 1019-IX продавцями рідин для електронних сигарет загрожує штрафом від 6 800 грн -13 600 грн, за повторне порушення протягом року штраф від 13 600 грн — 23 800 грн. із конфіскацією предметів торгівлі та виручки, отриманої від продажу рідини для електронних сигарет. Порушення вимог Закону № 481, зокрема, виробництво таких рідин без ліцензії загрожує штрафом у розмірі 200% вартості продукції, але не менше 20000 грн. Оптова та роздрібна торгівля рідинами без ліцензії — 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн», — повідомила адвокатка.

Лікарка-нарколог КУ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР» Тетяна Гавриленко розповіла про шкоду сигарет з рідиною.

«Головна небезпека вапорайзерів криється у складі рідини для їхньої заправки, в якій містяться:

— потужні канцерогени нітрозамін і діетиленгліколь. Вчені довели, що їхній зміст приблизно в 10 разів більше, ніж ув звичайних сигаретах;

— формальдегід, отруйне і високотоксичне з’єднання, отруєння яким може закінчитися летальним результатом;

— ацетальдегід, канцероген, який не тільки отруює організм, а й формує звикання до паління, а також підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера», — повідомила вона.

До того ж фахівці виявили в переважній більшості випадків явну невідповідність у фактичному вмісті нікотину в рідині для вейпа і заявленому виробником. Важливо підкреслити, що концентрація всіх перерахованих з’єднань у рази збільшується при перегріванні електронної сигарети.

«Агресивний маркетинг виробників вейпов, заснований на недоведеній користі пристрою, насправді сприяє розвитку нікотинової залежності, а не бореться з нею. Електронні сигарети дуже популярні серед підлітків і пропагують ув їхньому середовищі куріння. Коли виробникам задають питання про те, чим небезпечні і наскільки шкідливі електронні сигарети, вони в один голос стверджують, що для занепокоєння немає причин, оскільки їхні пристрої генерують просто водяну пару, чисту, як саме повітря. Це злочинна і нахабна брехня, тому що у складі рідини для вейпа крім нікотину містяться й інші отруйні для організму речовини. Через те, що вапорайзери з’явилися порівняно недавно, в світі ще немає єдиних стандартів, що регулюють їхнє виробництво, а також перевірку якості та безпеки. Електронні сигарети — це пристрої підвищеної небезпеки, які при неправильному використанні можуть вибухати або займатися. Рідина для заправки вейпа також вкрай небезпечна, особливо для дітей. У складі змінного картриджа для електронної сигарети міститься доза нікотину, смертельна для дорослої людини. Тому для її зберігання слід використовувати особливо міцну упаковку«, — резюмувала Тетяна Гавриленко.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: