Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Вся сфера обслуговування повинна перейти на державну мову: хто платитиме штрафи за порушення

Із 16 січня в Україні починає діяти закон про обов’язкове використання української мови у закладах сфери обслуговування. За недотримання — передбачені чималі штрафи. Про це повідомляє Судово-юридична газета з посиланням на допис уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня у Facebook.

Штрафи за порушення «мовного закону» у магазинах та ресторанах платитимуть не безпосередні працівники, які порушили закон, а власники. Саме вони нестимуть відповідальність за те, якою мовою зустрічатимуть клієнтів працівники.

«Штраф не буде стягатися з персоналу, який безпосередньо буде порушувати мовний закон, а з суб’єкта господарювання. Тобто, якщо таке порушення є на рівні супермаркету, то керівник мережі зобов’язаний такі порушення усунути. Якщо їх буде декілька протягом року, а я називаю це злісними порушеннями мовного законодавства, то, звичайно, ми будемо діяти, як це визначено законом», – розповів Тарас Кремінь.

За його словами, навіть у випадку виявлення порушень клієнтами, власникам закладів дають шанси все виправити.

«Можливі порушення, які відбудуться, повинні формуватися відповідно до закону за такою процедурою. Передовсім складається акт, якщо така скарга надходить на нашу адресу. І попередження до суб’єкта господарювання про усунення можливого порушення закону. Якщо протягом 30 діб таке порушення не буде усунуте, ми складаємо протокол і оголошуємо постанову про стягнення з суб’єкта господарювання штрафу від 300 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян», – наголосив мовний омбудсмен.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Іспит з державної мови для вступу на держслужбу: опубліковано зразок роботи
Майже тисяча повідомлень про порушення мовного закону: на що скаржаться українці
Хто, як і навіщо складатиме іспит на рівень володіння державною мовою
За місяць дії статті 30 мовного закону надійшло 647 повідомлень про порушення
Порушення мовного закону: 605 звернень і скарг