Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Вирішуватиме диспетчер: чи готові «швидкі» на Дніпропетровщині їхати на виклики за новими правилами

На Дніпропетровщині екстрена медична допомога здійснює понад 2 тис. виїздів щодоби. Про це “Українському радіо UA:Дніпро” повідомив директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

Як розповів фахівець, виклики “швидкої” поки що не поділяють на чотири категорії, які закріплені постановою Кабміну №1271.

«Ще буде певна кількість наказів від МОЗ, яка буде регламентувати опитування постраждалого, його родичів або свідків події, і потім буде визначатися категорія виклику “швидкої”. Ще цих наказів немає, ми проходимо підготовку, змінюємо в програмно-оперативному комплексі категорії викликів і потроху починаємо готуватися», – сказав Радій Шевченко.

За його словами, кожен диспетчер, який відповідає на виклик, є фельдшером або медичною сестрою. Диспетчер розуміється на тому, які питання ставити і як реагувати. Якщо його кваліфікація є недостатньою, то у диспетчерській є оперативний лікар, який зможе проконсультувати й диспетчера, і того, хто викликає швидку.

За даними МОЗу, майже у 70% випадків «швидка» не може приїхати вчасно через хибні виклики. Завдяки нововведенням час приїзду до критичних пацієнтів скоротиться, сказав Радій Шевченко.

Як розповіла фельдшерка виїзної бригади екстреної медичної допомоги Наталія Васильєва, змін у її роботі поки що не відбулося.

«Приходить нам повідомлення на робочий смартфон, де вказується причина виклику, адреса виклику і ми повинні протягом 3 хвилин зібратися і виїхати», – каже фельдшерка.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Криворізька станція екстреної меддопомоги отримала 12 «швидких»
У 2020-му «швидкі» Дніпропетровської області виїжджали на виклики 692 тис разів