Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Чому в Україні необхідно вводити покарання за сексизм. Пояснює правозахисниця

У Верховній раді зареєстровано кілька законопроєктів, що дають визначення поняттю «сексизм» і призначають покарання за його прояви.

Виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова в ефірі Українського радіо пояснила, чому сексизм у політиці знаходиться “поза межами добра і зла” та як вплине на українське суспільство призначення покарання за нього.

На думку правозахисниці, неправильне розуміння суті сексизму укорінено в сучасній українській культурі.

«На жаль, у нас в культурі є розуміння, що ми маємо право оцінки соціального становища, родинного становища, вигляду людини. Насправді – ні! Не маємо! Кожен чоловік, жінка, дитина, старша людина, не має страждати через оцінки оточуючих, а тим більш, через якусь свою характеристику – соціального статусу, віку, статі – не має бути обмежена в можливості«, – зазначає Романцова.

Особливо гостро проблема стоїть під час публічних виступів політиків.

«Парламентарі та державні діячі, які публічно висловлюються, мають зважати на те, що вони є прикладом для суспільства, адже політика стосується кожного громадянина України. Тому люди, які є політиками, мають пам’ятати що сексизм та класизм взагалі недозволені – вони за межами добра та зла”, – підкреслила правозахисниця.

На думку експертки, обговорення сексизму після нещодавнього конфлікту нардепки від «ЄС» Ірини Геращенко і спікером української делегації в ТКГ Олексієм Арестовичем під час ток-шоу, призвело до «цікавого» ефекту: навіть ті нардепи, які не звертали увагу на сексизм, допоки не отримали звинувачень у ньому, виступили із законодавчою ініціативою.

Той же Олександр Корнієнко став одним зі співавторів законів. Але такі депутати як, наприклад, Марина Бардіна, постійно працюють з цією темою. Зараз є два законопроєкти – один вводить поняття і розуміння, що таке сексизм, а другий дає можливість адміністративно реагувати на такі порушення на рівні штрафу”, – пояснила правозахисниця.

Завдяки подібним законодавчим ініціативам люди мають розуміти, що сексизм заважає розвитку суспільства, вважає Романцова.

«Це питання і до освітньої політики…Коли в тебе з дитинства є бачення, що цінність від людини, професіонала, не залежить від статі, то це і призводить до того, що такі суспільства як скандинавське значно ефективніші, зокрема, і в економічній сфері”, – розмірковує Олександра Романцова.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У ВР зареєстровано законопроєкт про прописку онлайн
5 законопроєктів, важливих для децентралізації та розвитку громад
Розвиток інституту старост: Верховна Рада прийняла законопроєкт №4535
РДА та МДА працюватимуть по-новому
Розвиток інституту старост: Парламент прийняв законопроєкт №4535 у першому читанні