Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Дніпрянам розповіли про електронні трудові книжки та автопризначення пенсій

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» передбачена поступова відмова від паперових трудових книжок.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Олена Щирба на пресконференції в ІА Мост-Дніпро розповіла, що подібне нововведення допоможе спростити для роботодавця отримання інформації про робочий стаж співробітника.

«Прийняття Закону дозволить спростити процедури отримання інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Наприклад, у разі тимчасової втрати працездатності. Також дозволить зменшити витрати роботодавців на ведення паперового документообігу і усунути можливі ризики та негативні наслідки втрати паперової трудової книжки, фізичного пошкодження, фальсифікації або внесення недостовірних відомостей. Таким чином, з липня 2020 року в регіоні оцифровано вже більше 20 тисяч трудових книжок», — повідомила Олена Щирба.

За її словами, ведення трудової діяльності працівника в електронній формі забезпечить необхідні умови для автоматичного призначення пенсій на підставі наявних відомостей про стаж і сплачені внески, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук розповіла, як українцям скористатися сервісом автоматичного призначення пенсій. За її словами, цим сервісом може скористатися кожен, хто ще не отримує пенсійні виплати, але хотів би, щоб у майбутньому вони нараховувалися автоматично.

«Для того, щоб оформити пенсію без відвідування Фонду, необхідно:

авторизуватися на вебпортале Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.uа) за допомогою КЕП (КЕП — кваліфікований електронний підпис);

заповнити анкету-заяву на автопризначення пенсії (загальні дані, дані документа, що посвідчує особу; адреса проживання і реєстрації; дані щодо виплати пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

після заповнення анкети завантажити до неї сканкопії документів, які є обов’язковими, і ті, які користувач вважає за необхідне надати для підтвердження його права на певні доплати і пільги;

підписати анкету і відправити її на розгляд в ПФУ, натиснувши кнопку «Сформувати заяву», — сказала Наталія Корнійчук.

За автоматичним призначенням пенсії в Пенсійний фонд Дніпропетровщини вже звернулися 1300 осіб.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: