Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Дніпрянам розповіли про зміни норм з улаштування автостоянок і гаражів для легкових автівок

Дніпровська адвокатка Майя Сергєєва на пресконференції в ІА Мост-Днепр повідомила, що ПАТ «КиївЗНДІЕП» (ПАТ «Український зональний науководослідний і проєктний інститут по цивільному будівництву«) розробив зміни №3 до ДБН В.2.3-15: 2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів», які містять норму про обов’язкове облаштування електричними зарядними пристроями не менше 5% машиномісць у громадських гаражах і автостоянках.

«Допускається розташовувати вбудовані або вбудованоприбудовані гаражі в надземних нижніх поверхах п’ятиповерхових громадських будівель (за винятком установ дошкільної та загальної середньої освіти, палатних корпусів закладів охорони здоров’я). При цьому гараж повинен бути відділений протипожежними перекриттями REI 180; приміщення цих громадських закладів повинні бути відокремлені від гаража протипожежною стіною 1го типу, а також захищені від шуму; гараж повинен мати самостійні шляхи евакуації, відокремлені інженерні системи«, повідомила вона.

Майя Сергєєва поінформувала про те, що на автостоянках, гаражах (паркінгах) має бути передбачено не менше 5% машиномісць із електрозаправками, а з 2025 року — не менше 10% від загальної кількості місць для паркування електромобілів.

«Такі машиномісця в надземних автостоянках, гаражах (паркінгах) можуть бути обладнані електрозаправною станцією (станції, колонки) постійного струму, в кількості, що дорівнює кількості машиномісць, які виділяються для паркування електромобілів з урахуванням вимог пожежної безпеки.

У підземних гаражах (паркінгах) машиномісця для паркування електромобілів, які обладнуються електрозаправною станцією постійного струму тільки на першому поверсі з безпосереднім виїздом назовні, в кількості, що дорівнює кількості машиномісць, які виділяються для паркування електромобілів. Машиномісце або групу машиномісць для зарядки електромобілів необхідно відокремлювати від машиномісць звичайної парковки автомобілів протипожежними перегородками з класом вогнестійкості EI 30.

Зарядна інфраструктура всіх типів (за винятком тих, які розміщуються всередині закритих приміщень і приміщень, що охороняються) повинна бути вандало-захищеного виконання, яке виключає спроби несанкціонованого використання і забезпечує максимальну безпеку. Силові ланцюги зарядної інфраструктури повинні бути активовані тільки в разі успішної авторизації за допомогою карти доступу.

На автостоянках відкритого типу зарядна інфраструктура повинна мати захист від вологи і проникнення твердих предметів не нижче IP54 за ГОСТ EN 60529. Конструкція зарядних пристроїв і місць розміщення зарядних станцій повинна забезпечувати їхнє безпечне функціонування в умовах попадання дощу, снігу, сильного вітру«, повідомила вона.

Також адвокатка проінформувала про вимоги щодо гаражів, відстані між гаражами і житловим сектором.

«Автостоянки і гаражі облаштовують відповідно до вимог ДБН Б.2.2-12 з дотриманням протипожежних відстаней від них до прилеглої забудови, відстаней від бровки земляного полотна автостоянки або гаража до опор електропередач, телефонних ліній, антен мобільного та радіотрансляційної зв’язку, а також вимогами ДБН В.2.5-74 щодо дотримання відстаней до пожежних гідрантів.

Відстані від надземних та надземно-підземних гаражів і відкритих автостоянок легкових автомобілів до житлових будинків і громадських будівель та споруд слід приймати відповідно до вимог ДБН Б.2.2-12 і з урахуванням приміток 3 та 4 Додатку №10 ДСП 173: до житлових будинків і громадських будівель і споруд не менше 12 метрів, до шкіл, дитячих садків не менше 15 м, до лікарень не менше 25 м.

Для автостоянок і гаражів, призначених для зберігання легкових автомобілів, як з електричними двигунами, так і з двигунами внутрішнього згоряння, відстані слід визначати виходячи з кількості машиномісць для зберігання легкових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння«, — резюмувала вона.

Всі ці зміни можуть набрати чинності в першому півріччі 2021 року.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.