Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Дніпрянам розповіли, як призначити належного користувача транспортного засобу онлайн

Більше 2 тисяч клієнтів Регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській області призначили належного користувача на своє авто.

Головна спеціалістка зі зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Ірина Снітько на пресконференції в ІА Мост-Днепр повідомила, що така послуга доступна для клієнтів з 2020 року.

«З червня 2020 року в Україні працює система автоматичної фотовідеофіксації порушень ПДР, і порушники отримують адмінпостанови. Система фото- і відеофіксації ПДР активно розвивається, кількість камер збільшується, також розширюється перелік порушень, які вони фіксують.

Але часто за кермом знаходиться не власник транспортного засобу. Тому в багатьох автовласників виникає питання: що робити, якщо автомобілем керує інша особа? Відповідь: призначити належного користувача, щоб у разі автоматичної фото- чи відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала особа, яка користується автомобілем, а не його власник», — сказала вона.

З початку впровадження до сервісних центрів МВС Дніпропетровщини надійшло понад 2100 запитів на отримання послуги призначення належного користувача.

Ірина Снітько зазначила, що призначити належного користувача на авто можна не виходячи з дому онлайн. Онлайнсервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».

Замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка бажає стати належним користувачем.

Для оформлення належного користувача на свій автотранспорт у режимі онлайн необхідно:

1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

2. Обрати зі списку послугу «Керування належним користувачем».

3. Ввести VINкод автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть інформацію про автомобіль, не про його власника.

4. Обрати підставу для належного користування:

  • домовленість із власником;
  • довіреність на право користування ТЗ;
  • договір оренди, найму або позички;
  • договір фінансового або оперативного лізингу.

5. Ввести e-mail і телефон власника авто.

6. Перевірити свої дані і при необхідності прикріпити сканкопії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.

7. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Після чого власник отримує лист з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник авто повинен перейти за посиланням і дати згоду на це призначення.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.