Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


На Дніпропетровщині юристи розповідають школярам про протидію кібербулінгу

На Дніпропетровщині фахівці регіонального бюро безоплатної вторинної допомоги інформують школярів, як протидіяти кібербулінгу. Про це в ефірі Українського радіо Дніпро повідомив головний спеціаліст відділу Новоолександрівського бюро правової допомоги Максиміліан Шульц.

За його словами, в законодавстві терміну “кібербулінг” немає, бо це один різновидів булінгу, що передбачає жорстокі дії з метою приниження людини з використанням сучасних електронних технологій – інтернету та інших засобів електронної техніки.

Цього року з приводу булінгу та кібербулінгу звернень до Новоолександрівського бюро правової допомоги не було, каже він. Торік було лише одне звернення. Це зумовлено тим, що конфлікти, наприклад у школах, вирішуються на місцях, сказав Максиміліан Шульц.

«Так, у закладі освіти заяви або повідомлення про випадки булінгу або кібербулінгу приймає керівник закладу. Повідомлення можуть бути в усній або письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації. Потім, невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, керівник повідомляє територіальний орган Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших представників дитини, яка стала потерпілою від булінгу», – каже юрист.

За словами психологині Юлії Сіліної, жертвами кібербулінгу стають не лише підлітки, а й дорослі. Кібербулінг являється формою психологічного насильства.

«Людина, яка страждає від кібербулінгу, у більшості випадків не знає свого кривдника, у якого може бути кілька акаунтів у соцмережах, з яких він цькує свою жертву. Також не має зорового контакту з кривдником. Через це кібербулінг є небезпечнішим за булінг», – каже психологиня.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: