Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


У 2020-му державною компенсацією на інсуліни скористалися 20,4 тис діабетиків області

Держава допомагає хворим на діабет придбати інсулін. Компенсує вартість препарату повністю або частково. Цією допомогою користуються і мешканці Дніпропетровщини. У 2020 році медики регіону виписали понад 255 тис таких рецептів – для 20,4 тис пацієнтів. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

«Хворі на діабет І типу мешканці області отримують життєво необхідний для них препарат – інсулін – безкоштовно. Все – за державною програмою реімбурсації. Доплачувати доводиться лише в окремих випадках. Наприклад, коли пацієнт бажає використовувати дорожчий за призначений лікарем аналог, – зазначили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА. – Минулого року держава відшкодувала аптекам регіону за препарати інсуліну майже 149 млн грн».

Аби почати отримувати інсулін безкоштовно чи зі знижкою, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Він направить до ендокринолога, і той вже випише рецепт. Із ним слід звернутися до аптеки, що долучилася до програми реімбурсації. Нині таких в області 93.

Загалом у медзакладах регіону зареєстровано 20390 хворих на цукровий діабет І типу. Із них 937 – діти. Саме такі пацієнти потребують щоденних ін’єкцій інсуліну.

Мешканці області, які страждають на діабет ІІ типу, отримують медпрепарати за програмою «доступні ліки».

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.