Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


У Кривому Розі відновив свою роботу соціальний центр «Sun Kids»

У Кривому Розі після карантину відновив свою роботу соціальний центр «Sun Kids». Це місце зустрічей для родин, які виховують дітей із синдромом Дауна, повідомляє Суспільне.

7 лютого у центрі провели майстер-клас з виготовлення «валентинок». Їх своїми руками робили і діти, і дорослі.

Цей простір важливий, говорить волонтерка спільноти родин Наталя Мельничук. Діти із синдромом Дауна зазвичай спілкуються у колі рідних, а тут навчаються, тренуються та спілкуються поряд з однолітками.

«Для більшості з них єдина можливість виходу в світ або доступу до цих благ – це те, що ми влаштовуємо, або якщо наша організація є частиною якогось міського заходу. То це для них можливість побувати в соціумі. На жаль, не усі, навіть дорослі, не є дуже самостійними. Їм все-таки треба підтримка, допомога. Їм треба руку набити, десь підштовхнути, руку направити, як треба робити. Такий складний процес, звісно«, – говорить Наталія Мельничук – голова міської організації допомоги дітям та людям з синдромом Дауна «Сонячні діти Криворіжжя».

«Спілкуванню вона навчилася з іншими дітками. Звісно, цей простір нам потрібен був. І для розвитку потрібен, і щоб між собою самим батькам зустрітися, і щоб ці дітки спілкувалися«, – говорить Тетяна Жирна – мама вихованки центру.

«Здесь на таких людей смотрят просто. Нет дискриминации, что он какой-то не такой, что он особенный. Им не хватает в наше время общения. Простого даже, с простыми детьми«, – повідомила Суспільному Катерина Смирнова – мама вихованця центру.

Соціальний центр «Sun Kids» власними силами створювали волонтери та батьки, також отримали допомогу від спонсорів. Наприкінці минулого року у приміщенні зробили ремонт.

Наразі центр об’єднує 65 родин, де виховують дітей з синдромом Дауна. Дітей умовно поділили на три вікові групи. Для кожної тут проводять навчання і тренінги, для дорослих є молодіжний клуб.

Батьки таких дітей хочуть, щоб вони знайшли своє місце в соціумі. Для цього розвивають приховані таланти своїх дітей через майстер-класи, розповіла Наталя Мельничук. Наступного разу навчатимуть власноруч варити мило.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Кривому Розі стартувало велике будівництво сучасної спортивної арени
У Кривому Розі завершили підготовку до масштабної реконструкції стадіону «Металург»
На акції протесту в Кривому Розі працівники комбінату «АрселорМіттал» вимагають збільшення зарплат
У Кривому Розі оновлюють стадіон «Спартак»
Криворізьких котів визнали частиною екосистеми міста