Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Всі ТЕС України працюють в аварійному режимі, – екологиня з Дніпра Ірина Черниш

Вугільний сектор енергетики України сильно зношений. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіла голова громадської організації «Save Dnipro» та співзасновниця екологічного чатбота SaveEcoBot Ірина Черниш.

Останнім часом в Україні постійно відбуваються аварійні зупинки енергоблоків ТЕС. 3-го лютого 2021 року Запорізька ТЕС повністю сіла на нуль, від’єднавшись від енергетичної системи. В місті Енергодар, де вона знаходиться, деякий час не було світла та води.

«Абсолютно всі блоки вугільної генерації України вже перевалили за межу проєктно-паркового ресурсу в 200 000 годин. Наприклад, 7-й та 8-й енергоблоки нашої Придніпровської ТЕС – є лідерами і досягли майже 400 000 годин. Проєктно-парковий ресурс – це той час, коли енергоблоки можуть працювати у звичайному безаварійному режимі, тому ми щодня бачимо відключення блоків різних станцій у звязку з аварійними роботами.

Варто визначитись – що ми робимо з цим сектором, бо на сьогодні існуюча «Енергетична стратегія України» застаріла і не виконується. Окрім цього, «Національний план по скороченню викидів від великих спалювальних установок» теж не актуальний. Потрібна нова стратегія, але Міністерство енергетики України ніяк її не напише. Через це немає загального розуміння – чи буде працювати вугільний сектор, скільки часу він буде працювати, яка частка припадатиме на які джерела: відновлювана енергетика, атомна генерація, вугільна», – пояснює Ірина Черниш.

Також говорили про комітетські слухання щодо скорочення викидів забруднюючих речовин у повітря в Україні та про позицію європейских колег.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Вугілля наступає на Кам’янське!
Як перевірити якість повітря у Дніпрі та подати скаргу на забруднення?
Сортування сміття, годування безпритульних тварин, боротьба з амброзією — перспективні екопроєкти у Дніпрі
Онлайн скарги на екологічні порушення: SaveEcoBot запустив нову функцію разом з Міндовкілля та контролюючими органами
У Кривому Розі починає роботу Офіс Держекоінспекції