Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


З відкриттям ринку землі доходи селян та громади збільшаться: про переваги реформи (КОРИСНО)

У липні стартує одна з наймасштабніших реформ в історії Україні. Відкриють ринок землі. У виграші будуть і селяни, і фермери, і громада, наголосив начальник відділу департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Сергій Корнієвський.

«Завдяки реформі селяни нарешті стануть повноправними власниками земельних наділів. Зможуть продавати, купувати або дарувати їх. Як варіант – використовувати як заставу. Наприклад, при оформленні кредиту», – розповів Сергій Корнієвський. 

Розпоряджатися землею повною мірою зможуть і спадкоємці.

Приміром, містянин отримав пай від бабусі. Але не планує переїжджати до села чи якось обробляти наділ. Нині він може лише здати його в оренду. А інколи – земля залишається мертвим капіталом. Із відкриттям ринку її можна буде продати.

«У виграші будуть і орендарі-фермери. Вони матимуть переважне право на купівлю земельної ділянки, якою користуються. Над удосконаленням цієї норми працюють законодавці», – сказав Сергій Корнієвський.

Розширяться «земельні» повноваження і у громад. Нині Держгеокадастр передає у комунальну власність сільгоспугіддя, розташовані за межами населених пунктів. Загальна площа таких земель в області – понад 225 тис га.

«З відкриттям ринку землі люди укладатимуть договори купівлі-продажу приватних ділянок. Податки з угод поповнюватимуть місцеві бюджети», – додав Сергій Корнієвський.

Більше про земельну реформу – на сайті. Безкоштовну консультацію можна отримати у центрах правової допомоги. 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Лише кожен четвертий землевласник і землекористувач упевнений у можливості захисту своїх прав: результати дослідження
На порталі Дія.Бізнес тепер можна дізнатися все про земельну реформу
Чи збираються українці скористатися можливістю купити та продати землю, та як захистити права громадян після відкриття ринку?
Яка частка українців має землю у власності та як вони нею розпоряджаються: результати опитування
Чи підтримують українці відкриття ринку землі та на яких умовах: результати опитування