Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


На Дніпропетровщині вдосконалять механізми комунікацій між владою та громадськістю

31 березня 2021 року у медіацентрі Інформатор пройшла пресконференція «Як удосконалити механізми взаємодії між владою та громадськістю?».

У ході заходу було презентовано перші результати реалізації громадською організацією «Інститут Громадської Експертизи» проєкту «Оцінка та удосконалення комунікацій між владою та громадськістю в Дніпропетровській області під час пандемії COVID-19».

Метою проєкту є посилення рівня участі та впливу громадськості на просування реформ на місцевому рівні шляхом оцінки та удосконалення механізмів локальної демократії і комунікацій між владою та громадянами у 86 ОТГ Дніпропетровської області, з урахуванням викликів пандемії COVID-19.

Проєкт «Оцінка та удосконалення комунікацій між владою та громадськістю в Дніпропетровській області під час пандемії COVID-19» виконується в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу і реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

12 березня 2021 року минула річниця з моменту запровадження карантину через пандемію COVID-19, що сильно вплинуло на можливості громадських активістів та звичайних громадян комунікувати з органами влади. Відтак існуючі інструменти локальної демократії, які забезпечували участь громадян в управлінні місцевими справами, стали менш ефективними. Погіршення ситуації із поширенням COVID-19 вимагає невідкладного внесення змін до рішень органів місцевого самоврядування, які дозволять реалізовувати право громадян за допомогою дистанційних сервісів.

Олексій Літвінов, генеральний директор ГО «Інститут Громадської Експертизи», розповів, що реалізація проєкту розпочалася з 1 березня 2021 року і за перший місяць експерти ГО подали майже 300 запитів на публічну інформацію, що дозволило оцінити рівень відкритості органів місцевого самоврядування Дніпропетровщини. Зараз триває систематизація отриманої інформації, проводяться консультації з представниками різних ОТГ.

Олексій Літвінов повідомив, що «минулого тижня відбулося підписання 3 меморандумів про співпрацю між ГО «Інститут Громадської Експертизи» та Васильківською, Покровською і Софіївською ОТГ. І це показник гарного темпу реалізації проєкту та актуальності і затребуваності таких консультацій з боку громад».

Олексій Андреєв, експерт-аналітик проєкту, розповів про динаміку правозастосування Закону «Про доступ до публічної інформації». Після ухвалення Закону Верховною Радою забезпечення виконання його умов покладалося на органи прокуратури, що швидко привчило чиновників оперативно реагувати на запити у встановленому порядку. Фактичний колапс правового нагляду за законністю стався після скасування повноважень прокуратури у сфері загального нагляду. Згодом ці функції було передано Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини і відбулося певне відновлення нагляду. Проте спроможність співробітників офісу Уповноваженого здійснювати нагляд за застосуванням закону є обмеженою через досить обмежений людський та організаційний ресурс. У свою чергу з новими виборами до органів самоврядування проходить певна ротація службовців виконавчих органів і не завжди після таких ротацій вдається зберегти належний рівень дотримання закону.

Проєкт не передбачає пошуку винних у тому, що не працюють існуючі механізми комунікацій. Навпаки, в межах проєкту буде відбуватися пошук кращих практик забезпечення участі громадян в управлінні місцевими справами. Ці практики й позитивний досвід будуть систематизовані та надані рекомендації з удосконалення чинних нормативно-правових актів і налагодження роботи консультативно-дорадчих органів всім громадам Дніпропетровської області. Будуть підготовлені та надані проєкти відповідних рішень. У разі зацікавленості місцеві ради зможуть запровадити відповідні зміни.

Наприкінці проєкту виконавці проєкту підіб’ють підсумки не лише за кількістю прийнятих змін, а й за ефективністю роботи консультативно-дорадчих органів та їхнього впливу на вироблення й реалізацію місцевої політики.

 

________________________________________

*Пресконференція була проведена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу (https://tinyurl.com/ywt3yveh). Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Понад 21,5 тис мешканців Дніпропетровщини зробили щеплення від коронавірусу трьома дозами
Уряд скоротив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів про вакцинацію
Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня
Понад 10 млн українців згенерували COVID-сертифікати в Дії
У МОЗ розповіли про симптоматику штаму “Омікрон”