Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Олександр Санжара розповів, навіщо потрібен Муніципальний кодекс

Про переваги створення Муніципального кодексу для Дніпра та інших міст України в інтерв’ю Відкритому розповів секретар Дніпровської міськради Олександр Санжара.

На початку березня голова міськради Дніпра Борис Філатов брав участь у круглому столі стосовно нової редакції закону «Про місцеве самоврядування», на якому вкотре зазначив про важливість створення Муніципального кодексу для Дніпра та інших міст України.

«Серед голів міскрад є консенсус щодо важливості створення Муніципального кодексу, але у Верховній Раді немає ініціативи щодо вирішення цього питання. Сьогодні лише намагаються змінити закон про місцеве самоврядування, але не дуже професійно і не фахово. Ми написали багато листів-зауважень на правки до нового закону.

Створення Муніципального кодексу – це можливість впливати на органи правопорядку, оскільки поліція – це київська вертикаль, і міський голова на неї вплинути не може. В нас є програма «Безпечне місто», завдяки якій ми комунікуємо і допомагаємо поліції, але у міста немає можливості створити власну поліцію.

Також поява Муніціпального кодексу надасть можливість контролювати екологічні проблеми, бо зараз є Екологічна інспекція, але це центральний орган.

Окрім цього є ще ряд питань, які можна було б вирішити у разі створення кодексу», – зазначив Олександр Санжара.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Продовження децентралізації в Україні підтримує 76,5% населення – дані всеукраїнського соціологічного дослідження
Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки серпня-вересня
Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки липня
Місцеве самоврядування в умовах війни: підсумки за червень
Місцеве самоврядування в умовах війни: підсумки за травень