Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Розвиток інституту старост: Парламент прийняв законопроєкт №4535 у першому читанні

2 березня Верховна Рада України прийняла за основу Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535. Про це повідомляє Децентралізація.

Законопроєкт, зокрема, пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями.

Відповідно до законопроєкту, входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не буде обов’язковим. Водночас, він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради.

Важливо також, що за рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.

Інші положення законопроєкту врегульовують суто технічні питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Законопроєкт підготовлений Мінрегіоном та Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з залученням асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів.

Основні положення цього законопроєкту — в інфографіці:

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У ВР зареєстровано законопроєкт про прописку онлайн
5 законопроєктів, важливих для децентралізації та розвитку громад
Розвиток інституту старост: Верховна Рада прийняла законопроєкт №4535
РДА та МДА працюватимуть по-новому
Рада посилила покарання для псевдомінерів