Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Січеславна-2021: На Дніпропетровщині нагородили переможців найпрестижнішого театрального конкурсу Придніпров’я

На Дніпропетровщині визначили переможців фестивалю-конкурсу  «Січеславна». За найвищу театральну нагороду Придніпровя змагалися творчі колективи Дніпра, Камянського, Кривого Рогу, Павлограда та Запоріжжя. Статуетки, дипломи на грошові премії вручили на сцені дніпровського театру драми та комедії. Учасників конкурсу привітала заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.

«Вже 29 років поспіль Дніпропетровщина вітає театралів на конкурсі «Січеславна». Щороку артисти виходять на велику сцену і показують прекрасні вистави. Втілюють у життя найскладніші ролі та передають настрій глядачам. Дуже приємно, що на конкурс приїздять театральні колективи й з інших областей», – сказала Ольга Горб. 

Члени журі переглянули майже 20 вистав від 15 театрів Дніпропетровської та Запорізької областей.

«Цьогоріч через карантин не так багато учасників, як завжди. Деякі вистави ми були змушені дивитися у записі. Але це не завадило журі. Всі постановки дуже цікаві», – розповів голова Дніпропетровського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України Олександр Шароваров.

Найвища винагорода – Гран-Прі фестивалю. Кращою виставою для дорослих став «Пейзаж» театру «Академія руху». Для дітей – «Віслючок, який мріяв стати зіркою» Дніпровського міського театру ляльок.

«Дякую колективу театру та батькам, які мене підтримували. Це наша спільна нагорода. А ще глядачам, які приходять на вистави», – сказав режисер вистави «Пейзаж» Сергій Бельський.

Крім статуеток та дипломів переможці отримали грошову винагороду – 25 тис грн.

«На репетиціях актори вкладають душу у кожну свою дію. Завжди грають так, ніби перед ними не 5-річні діти, а професійне журі,  сказала заступниця директора театру ляльок Оксана Лейченко. – Це дуже вагома нагорода для нашого маленького театру». 

Визначили переможців і у решті традиційних для фестивалю номінаціях – найкраща режисерська робота, сценографія, музичне оформлення, чоловіча та жіноча ролі. Дебютантам конкурсу присудили премію «Надія Січеславни-2021».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Обласні театри поїхали на гастролі Дніпропетровщиною
Опера-діамант, трагічний анекдот, пластична драма: репертуар театрів Дніпра у квітні
Молодіжний театр запрошує глядачів на «виставу у фойє»
Областные театры Днепропетровщины возобновляют работу после карантина
Репертуар театра «Верим» в Днепре пополнится пьесами современных европейских драматургов