Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Табло та GPS-трекери: як працює електронна диспетчерська електротранспорту у Дніпрі

У Дніпрі з 2018 року працює електронна диспетчерська. Тут стежать за 35 маршрутами трамваїв і тролейбусів та всіма 99 автобусними маршрутами. Шість диспетчерів КП «Дніпровський електротранспорт» цілодобово моніторять дорожню обстановку та оперативно реагують на зміни та аварійні ситуації, –розповів начальник оперативно-диспетчерського центру КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР Олег Клевцов.

«Аби на мапі рухомий склад відображався у реальному часі, на усі тролейбуси, трамваї та автобуси встановлено понад 1,9 тис. GPS-трекерів. Завдяки цьому диспетчери завжди бачать реальну ситуацію на маршруті та можуть оперативно корегувати рух», – зазначив Олег Клевцов.

Як розповіла заступниця начальника оперативно-диспетчерського центру КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР Дар’я Полякова, складність роботи диспетчерів полягає у тому, що на усі зміни потрібно реагувати миттєво, а багато інформації потрібно знати напам’ять: «На відміну від автотранспорту, здебільшого електротранспорт не може об’їхати перешкоди. Тож диспетчери працюють із аварійними бригадами також – направляють їх на місце інциденту».

Крім цього, диспетчери відправляють інформацію на електронні табло, які розташовані на зупинках громадського транспорту. Тут відображаються номери маршрутів електротранспорту, напрямок руху, час прибуття найближчого трамвая або тролейбуса. Всього таких табло зараз у місті 152. Уже у березні у Дніпрі з’являться перші табло, на яких відображатиметься і рух автобусних маршрутів.

«Усього ми плануємо встановити 15 нових табло, на яких відображатиметься рух електротранспорту та тепер додатково – автобусів. Три з них будуть розташовані на зупинках уперше, а 12 – на заміну старим. Нові табло більші, відображатимуть не 4 маршрути, а вісім, показуватимуть початок та кінець маршруту та його напрямок», – розповів спеціаліст сектору контролю та моніторингу департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Іван Васючков.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.