Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У 2020 році українці найчастіше скаржилися на тиск з боку колекторів — Офіс омбудсмана

У 2020 році до Офісу Уповноваженої Верховної ради з прав людини надійшло понад 2000 скарг про порушення прав людини на захист персональних даних. Більшість з них стосуються діяльності колекторів.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на представницю Уповноваженого у сфері захисту персональних даних Інну Берназюк.

«Більшість з них стосувалися втручання в особисте сімейне життя під час стягнення заборгованості за грошовими зобов’язаннями фізичних осіб. Тут йдеться про так звану колекторську діяльність«, – розповіла Берназюк.

Як розповіла представниця, у скаргах повідомляється про терор і шантаж з боку колекторських компаній.

«Також здійснення надокучливих телефонних дзвінків і надсилання зображень непристойного характеру, що здійснювало психологічний тиск на громадян. Це свідчить про неправомірну обробку персональних даних, зокрема, номерів телефонів, які часом не мають жодного стосунку до грошових зобов’язань«, – пояснила Берназюк.

За її словами, жертвами іноді стають і члени сім’ї, сусіди, друзі, співробітники тощо.

«Порушується право особи на приватність. Ми розуміємо, що збільшення повідомлень пов’язано з економічною кризою, викликаною пандемією, у результаті велика кількість населення втратила свою роботу, що ускладнило виконання людьми своїх фінансових зобов’язань. Окрім цього люди часто потрапляли у складні життєві ситуації через те, що вони мають низьку обізнаність щодо наслідків отримання грошових позик«, – додала представниця.

За результатами було відкрито 23 провадження та видано 20 приписів, які мають бути виконаними.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: П’ять випадків переслідування активістів зафіксовано на Дніпропетровщині у 2021 році — дані моніторингу ZMINA
Активіст із Кам’янського заявив про підпал його автівки
ГО «Форпост» зняла цикл фільмів про катування та їхні наслідки в Україні
Які порушення виявив моніторинговий візит до Криворізького психоневрологічного інтернату?
Більш ніж на третину зросла кількість звернень громадян до Офісу омбудсмена