Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


«Велике будівництво»: ОДА отримали можливість залучати кредити ЄБРР на розбудову місцевих доріг

Голова Укравтодору Олександр Кубраков повідомив про те, що обласні державні адміністрації отримали можливість звертатися до ЄБРР для отримання кредитів на ремонт та будівництво доріг місцевого значення. Це питання керівництво Державного агентства автомобільних доріг обговорило на нещодавній зустрічі із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку.

Про це Олександр Кубраков повідомив у четвер, 18 березня, під час форуму «Управління місцевими дорогами», передає Укрінформ.

«Зараз, щоб не витрачати час, так само як робимо ми, потрібно працювати з ЄБРР. ЄБРР кредитує обласні державні адміністрації. Ті зміни, які вносилися до Бюджетного кодексу, підходять банку, влаштовують його. Раніше не кредитували саме через те, що не вистачало цих речей… Є кредити на 10-15 років, які набагато дешевші, які легко обслуговувати», — сказав Кубраков.

За його словами, ЄБРР готовий прокредитувати 5 або 6 областей. «Тому я усіх закликаю (звертатися до ЄБРР — ред.) — хто перший добіжить до них, з ким буде їм зручніше працювати», — сказав він.

Як відомо, у грудні 2020 року Європейський банк реконструкції та розвитку і уряд України уклали кредитну угоду на 450 млн євро. Кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт автошляху М-05 Київ-Одеса, а також на будівництво Північного обходу Львова у рамках програми Президента «Велике будівництво».

Нагадаємо, раніше заступник глави Офісу президента і координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко заявив, що президентська програма будівництва інфраструктури в 2021 році розшириться на кілька важливих напрямків: «Велика реставрація» культурних пам’яток України; доступне іпотечне кредитування і фінансовий лізинг; розвиток мережі регіональних авіахабів; розвиток мережі приміських експресів і швидкісних потягів між найбільшими містами. Також у планах «Великого будівництва» цьогоріч – побудувати і оновити 6500 км доріг і 245 штучних споруд.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.