Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Які зміни чекають на школи Дніпра вже з першого вересня

Перепрофілювання шкіл – вимога чинного законодавства України, відповідно до якого їх перетворять на гімназії (5-9 класи) і ліцеї (10-11 (12) класи). З першого вересня 2024 року початкова школа буде як окрема юридична особа або структурний підрозділ гімназії. Водночас у гімназіях, які можуть стати структурними підрозділами ліцеїв, не повинно бути початкової школи. Тобто, не в усіх закладах загальної середньої освіти будуть перші класи.

«Тому, щоб через три роки впровадити цей процес, вже з 1 вересня цього року школи, які змінять свій статус і стануть ліцеями, не набиратимуть перші класи. Перепрофілювання шкіл – це поступовий процес, тобто нинішні 1-4 класи закінчать початкову школу у тому закладі, який вони зараз відвідують. Це саме стосується і учнів 9-х класів, які зараз мають можливість продовжити навчання у 10-х класах. Отож, зараз мова йде про першачків нового навчального року», — сказала під час пресконференції 4 березня заступниця директора — начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Оксана Салогуб.

За її словами, вже створено проєкт мапи ліцеїв та гімназій у місті, яку незабаром представлять. А вже з наступного тижня заплановано проведення зустрічей з батьківською громадськістю щодо роз’яснення тонкощів перепрофілювання шкіл.

«При формуванні мережі, зокрема початкової школи і гімназій, звичайно, враховуємо доступність. Це і законодавчо прописано, щоб заклад знаходився у радіусі 2 км від місця проживання дитини. Загалом реалізація реформи загальної середньої освіти розрахована на тривалий час – до 2027 року», — зазначила фахівчиня.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Нові автобуси, модернізовані школи та дитсадки: ТОП досягнень в освіті на Дніпропетровщині за 2021 рік
Більше ніж третина опитаних школярів потерпає від булінгу, майже 13% страждали від фізичного насильства – дослідження
Гендерний Клуб Дніпро адвокатуватиме Стратегію гендерної рівності в сфері освіти регіону
У МОЗ розповіли про критерії переходу на онлайн-освіту
«Асистент дитини». У Дніпрі впровадили соцпослугу для дітей з особливими освітніми потребами