Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Юлія Сегеда: у Дніпрі потерпіла надала 28 заяв до поліцейського райвідділку і отримала лише відписки

У Дніпрі потерпіла надала 28 заяв до поліцейського райвідділку, а отримала відписки. Як подати скаргу на бездіяльність в інтерв`ю Відкритому розповіла адвокатеса, правозахисниця, засновниця ГО “Ліга українських правозахисників” Юлія Сегеда.

Я завжди вимагаю дій від поліції і наполягаю на цьому. Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, потерпіла особа є стороною обвинувачення. Тобто коли постраджала особа приходить до райвідділку, їй мають надати захист і допомогти відновити власні права, на її стороні слідчий і прокурор. Поліція зобов`язана за Кодексом внести відомості до реєстру і почати слідство. Але ми бачимо, що більшість звернень відфутболюється – часто на заяву про злочин потерпілі отримують відписки від поліції, що її розглянули, як звернення громадян. Я раджу у таких випадках звертатись зі скаргою на бездіяльність до суду, яка подається безкоштовно, без судового збору”, – розказала Юлія Сегеда.

У Дніпрі я допомогала потерпілій особі, яка надала 28 заяв до поліцейського райвідділку, а отримала лише відписки. Це той випадок, коли справа стосується сексуального насильства над дитиною. Я вважаю, що суспільству завжди треба реагувати на бездіяльність і складати скарги, відстоювати власні права і ніколи не стояти осторонь. У разі потреби можна звернутись за допомогою до Центрів безкоплатної правової допомоги, які є в кожному місті, або скористатись моїм прикладом скарги”, – розказала Юлія Сегеда.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.