Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


5 законопроєктів, важливих для децентралізації та розвитку громад

Головними пріоритетами цього року у впровадженні децентралізації є розвиток спроможності територіальних громад, особливо зміцнення їхньої фінансової та ресурсної бази, розмежування повноважень між рівнями самоврядування, між органами державної влади та місцевого самоврядування.

Про це у коментарі порталу «Децентралізація» щодо подальшого законодавчого забезпечення реформи місцевого самоврядування сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

«Частина законодавчих ініціатив, необхідних для продовження реформи, вже зареєстровані або навіть прийняті Верховною Радою у першому читанні. І ми сподіваємося, що усі вони будуть підтримані парламентом уже найближчим часом. Хотілося б, щоб і представники громад у спілкуванні з народними депутатами не забували акцентувати увагу на тих законопроєктах, прийняття яких потребує місцеве самоврядування», — зазначив В’ячеслав Негода.

Найбільш актуальні  для місцевого самоврядування законопроєкти ми зібрали у один список і надалі слідкуватимемо за розглядом цих документів у Верховній Раді.

Земельна децентралізація

Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин №2194 від 01.10.2019  вже вкотре розгляд перенесено і очікує прийняття у другому читанні.

Законопроєкт передбачає зокрема передачу землі державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

Нові функції місцевих державних адміністрацій

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні №4298 від 30.10.2020 – робоча група Комітету готує проєкт до другого читання.

Законопроєкт створює правові передумови для функціонування місцевих державних адміністрацій префектурного типу; приводить законодавство у відповідність з сучасними реаліями, які постають перед посадовими особами обласних та районних державних адміністрацій під час виконання конституційних повноважень, а також у зв’язку з тим, що самоврядні повноваження з районного рівня перейшли громадам.

Спрощення електронних закупівель для громад

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо спрощення деяких процедур закупівлі №4497 від 15.12.2020 — зареєстрований у Парламенті.

Законопроєкт пропонує підняти поріг спрощених електронних закупівель з 50 до 200 тис. грн для організації ефективної діяльності органів місцевого самоврядування, оперативного реагування на вирішення поточних проблем..

Створення центрів надання культурних послуг та реформування мережі бібліотек в громадах

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг №4318 від 04.11.2020 -прийнятий у першому читанні.

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» №5002 від 02.02.2021 — зареєстрований у Парламенті.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Як повоєнна відбудова визначатиме розвиток регіонів
Громади Дніпропетровської області запрошують до проєкту «Поліцейський офіцер громади»
Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки серпня-вересня
Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки липня
Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя