Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Дніпро: переселенець з Луганська через суд отримав заборгованість з пенсії за сім років війни

Пенсіонер-переселенець з Луганська, який наразі з родиною мешкає в Дніпрі, отримав заборгованість з пенсії за сім років – близько 100 тисяч гривень. Про це Сергій Кендзеєрський розповів в ефірі Українського радіо Дніпро.

За його словами, пенсійні виплати він не отримував з літа 2014-го, коли розпочалися бойові дії на сході країни. До 2019-го він, каже, мешкав на непідконтрольній Україні території, в рідному селі Іванівка, виїхати не міг через стан здоров’я.

Переїхавши до Дніпра, чоловік звернувся до Пенсійного фонду за виплатами, але отримав відмову. Вимагати пенсію, каже, довелося через суд.

«У 2019 році переїхав до Дніпра і став на облік у пенсійному фонді Новокодацького району, де мені одразу пояснили, що ніяких заборгованостей із пенсії мені виплачувати не будуть. Чому мені відмовили? Я почав розбиратися у цьому питання разом з правозахисниками», – розказав пенсіонер.

У Пенсійному фонді області відмову пояснили тим, що чоловік пропустив передбачений п’ятирічний термін звернення, також у нього була пошкоджена трудова книжка й відсутні висновки медико-соціальної експертної комісії, яку треба проходити щороку.

Суд застосував «намібійські винятки»

Як повідомила адвокатка ГО Правозахисна група «СІЧ» Марина Кіптіла, довелося переконувати суд у тому, що пенсіонер мав поважну причину, через яку не зміг вчасно звернутися до Пенсійного фонду.

«У липні 2020 року Дніпропетровський окружний суд визнав, що війна та проведення антитерористичної операції є поважною причиною, через яку пенсіонер не міг звернутися вчасно до Пенсійного фонду, а також врахував документи щорічної медико-соціальної експертної комісії, які були видані на непідконтрольній території», – сказала Марина Кіптіла.

Як пояснила адвокатка, суд застосував «намібійські винятки», сформульовані в рішеннях Міжнародного Суду ООН та Європейського суду з прав людини. Вони про те, що документи, видані окупаційною владою, можуть братися судами до уваги та оцінюватись разом з іншими доказами в їхній сукупності та взаємозв’язку, якщо їх нехтування веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян.

Готується до ще одного суду

Сергій Кендзеєрський каже, що отримав пенсійну заборгованість і зараз готується знову відстоювати свої права у суді, щоб отримати компенсацію інфляційних витрат.

За словами правозахисниці Марини Кіптілої, позивач має звернутися до адміністративного суду з відповідною заявою і відстоювати своє право на компенсацію. У більшості таких випадків суд стає на бік пенсіонерів.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: За 5 років кількість пенсіонерів в Україні зменшилась на мільйон