Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Експерти оцінили на «трійку з плюсом» євроінтеграційну політику України у 2020 році

Експерти оцінили на «трійку з плюсом» євроінтеграційну політику України у 2020 році, тоді як у 2019 році оцінка становила «чотири з плюсом».

Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру «Рада зовнішньої політики «Українська призма», пише «Європейська правда«.

За оцінками аналітиків, 2020 рік з точки зору політичного діалогу Україна–ЄС був неоднозначним.

«З одного боку, підтримка євроінтеграційного вектора України серед можновладців залишається сталою. З іншого — у практичній площині відбулось помітне гальмування впровадження норм та стандартів ЄС на фоні раніше обіцяних темпів. Особливе занепокоєння виникло у зв’язку з конституційною кризою, що розгорнулася відразу після проведення місцевих виборів, та затягуванням реформи правоохоронних органів, зокрема СБУ«, — зазначають автори дослідження.

Вони вказують на те, що згідно з «Пульсом Угоди», системи загального прогресу в реалізації Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію, у 2020 році Україна дотрималась зобов’язань лише на 30%, що є найнижчим показником за всі роки імплементації угоди.

Втім, окремо взяті відносини з ЄС оцінюють на «четвірку з плюсом» (у 2019 році — на п’ятірку з мінусом).

Позитивним результатом року називають очний саміт  Україна–ЄС у Брюсселі, попри пандемію, та підсумкову заяву за його підсумками, у якій ЄС висловлює незмінну підтримку суверенітету України та підтверджує намір продовжувати санкції проти РФ, вітає прогрес деяких реформ.

Згадують також домовленість уряду й парламенту наприкінці року про законодавчі пріоритети у сфері євроінтеграції, зокрема щодо 30 законопроєктів у сфері енергетики, транспорту, торгівлі, «зеленого курсу» тощо та започаткування у ВРУ Днів ЄС, коли розглядатимуться суто євроінтеграційні подання; схвалення Кабміном  близько 20 документів, необхідних для реалізації рішень Саміту Україна–ЄС та підготовки до засідання Ради асоціації.

Оцінка політики здійснювалася за 5 індикаторами як наявність поліитчного інетерсу, ефективність взаємодії українських інституцій, стратегічне бачення напрямку політики, конкретна діяльність протягом року та її результати.

Кожен з п’яти індикаторів оцінювався за шкалою від 1 до 5 балів, де 5 — максимальна оцінка. Загальна оцінка визначалася як середнє арифметичне балів за всіма індикаторами і виставлялася латинськими літерами (A, B, C, D, E) з арифметичними знаками дії (+/-) залежно від значення отриманого показника.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: «Транспортний безвіз» з ЄС починає діяти
Конкурсний відбір суддів КСУ — наступний крок для євроінтеграції
Майже 70% українців вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років
Рада затвердила антикорупційну стратегію України до 2025 року
САП без керівника: загроза євроінтеграційним процесам?